Projekt KIS - Nowa Perspektywa

NOWY CYKL ZAJĘĆ

Nowy cykl zajęć / kursów zawodowych przewidzianych w ramach reintegracji społeczno-zawodowej.

Dotychczas duża część naszych uczestników ukończyła już wybrane przez siebie kursy zawodowe. Do zakończenia pozostały jeszcze kurs prawa jazdy kat. B oraz kosmetyczka z elementami wizażu.

Jednakże, już za chwilę rozpoczną się kolejne zajęcia. Tym razem beneficjenci projektu będą brali udział w następujących szkoleniach zawodowych:

 • Sekretarka
  Zakres szkolenia obejmuje m.in.: naukę obsługi urządzeń biurowych, sporządzanie i obsługę korespondencji, bezpośrednią i telefoniczną obsługę klienta, wybrane aspekty prawa pracy z elementami prawa kadrowego, prezentowanie wizerunku firmy oraz etyka zawodu.
 • Opiekun osób starszych i dzieci
  Zakres szkolenia obejmuje m.in.: psychologiczne i pedagogiczne aspekty opieki nad ludźmi starszymi i dziećmi, pielęgnowanie podopiecznych, chorych i niesamodzielnych, na czym podlega wychowanie dzieci ? kształtowanie u dzieci właściwych przyzwyczajeń i nawyków, problemy i kwestie społeczne osób potrzebujących opieki oraz sposoby ich rozwiązania, obowiązkowości i systematyczności, doskonalenie sprawności motorycznej i manualnej dziecka, higiena osobista i higiena żywienia.
 • Nowoczesne metody wykończeniowe w budownictwie
  Zakres szkolenia obejmuje min.: wykonywanie robót glazurniczych, tynkarskich, montaż ścian działowych i sufitów podwieszanych, montaż paneli ściennych i podłogowych, wykonywanie gładzi gipsowych.
 • Kontynuacja nauki języka angielskiego w większym wymiarze godzin

Kierunki szkoleń zostały wyłonione z ankiet przeprowadzonych wśród beneficjentów.
Po ukończeniu wyżej wymienionych kursów uczestnicy nabędą nowe umiejętności oraz kwalifikacje, dzięki którym staną się jeszcze bardziej atrakcyjniejsi na rynku pracy.

Warto przypomnieć że nasi uczestniczy ukończyli już kurs obsługi komputera oraz brali udział  również w warsztatach z kształtowania własnego wizerunku - prezentacji oraz savoir-vivre,

Po ukończeniu w/w kursów, dla piętnastu wybranych uczestników zostanie zorganizowany także kurs ABC Przedsiębiorczości.

Celem tego kursu będzie wyposażenie uczestników w wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz w wiedzę dotyczącą zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń, fundacji.

W dniu 30 września 2014r. w Hotelu Herman w Płocku w ramach alternatywnych form spędzania czasu wolnego odbyło się drugie spotkanie integracyjne dla naszych beneficjentów w formie obiadu.

Na spotkaniu panowała miła, spokojna atmosfera, uczestnicy wymieniali się wiedzą i doświadczeniami nabytymi podczas zajęć, kursów i szkoleń. Ponadto nasi Beneficjenci delektowali się daniami szefa kuchni Hotelu Herman.

Uczestnicy spędzili miło czas i zacieśnili wzajemne relacje nawiązane podczas udziału w projekcie "KIS - NOWA PERSPEKTYWA"

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W dniu 31 lipca 2014r. w Hotelu Herman w Płocku odbyło się spotkanie integracyjne dla naszych beneficjentów w formie obiadu.

 

Na spotkaniu uczestnicy mogli skosztować doskonałej kuchni serwowanej przez szefa kuchni Hotelu Herman oraz w praktycznej formie, pod okiem trenera,  przećwiczyć nabytą wcześniej wiedzę z zakresu savoir-vivre.

 

Uczestnicy miło spędzili wspólnie czas a wychodząc chwalili serwowane im posiłki.

 

 

Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się zdjęcia z tego spotkania.

REINTEGRACJA SPOŁECZNO - ZAWODOWA

Aktualnie w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Płocku przy ulicy Ułańskiej 1 odbywają się kursy zawodowe dla uczestników projektu. Cała grupa ukończyła już kurs obsługi komputera.

 

W chwili obecnej beneficjenci projektu uczestniczą na wybrane przez siebie kursy. Są to kurs prawo jazdy kat. B; sprzedawca-fakturzysta z obsługą kasy fiskalnej; kurs języka angielskiego; kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz kosmetyczka z elementami wizaż.

 

Ponadto wyłoniona zostanie piętnastka uczestników którzy wezmą udział w kursie ABC Przedsiębiorczości. Dodatkowo nasi uczestniczy uczestniczyli również w warsztatach z kształtowania własnego wizerunku - prezentacji oraz savoir-vivre.

 

 

W galerii można zobaczyć kilka zdjęć z tych zajęć.

ODBYŁ SIĘ FESTYN PROMUJĄCY WOLONTARIAT

W dniu 25.06.2014 na terenie Ogródka Jordanowskiego w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 1 odbył się FESTYN PROMUJĄCY WOLONTARIAT zrealizowany w ramach Projektu "KIS - NOWA PERSPEKTYWA" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podczas festynu zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych gości m.in.:

 • Pokaz baniek mydlanych
 • Dmuchańce dla dzieci
 • Malowanie twarzy
 • Pokaz iluzjonisty

Zawody o tematyce Team building dla osób zainteresowanych wolontariatem
Występ zespołu tanecznego
Odwiedziło nas wiele osób zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne. Wszyscy uczestnicy wychodzili zadowoleni. Ponadto nasi goście opuszczali nas  pełni informacji odnośnie idei Wolontariatu oraz miejsca gdzie mogą się zgłosić aby stać się wolontariuszem lub dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na ten temat.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do zgłaszania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy społecznej w Płocku celem wstąpienia do grona WOLONTARIUSZY !!

FESTYN PROMUJĄCY WOLONTARIAT 2014

Strona 1 z 6