Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Las w czterech porach roku

Powiększ zdjęcie

   W dniu 07.03.2019 r.  odbyło się kolejne  spotkanie w ramach projektu socjalnego „Las w czterech porach roku”. Gośćmi byli podopieczni świetlic środowiskowych Słoneczny Krąg i Pozytywka.

15 marca 2019
Czytaj więcej o: Las w czterech porach roku

Spotkanie seniorow - Dzień kota

Powiększ zdjęcie

   Ostatnie w lutym czwartkowe zajęcia seniorów, cyklicznie organizowane przez Dział Integracji Społecznej, poświęcone były tematowi kotów w naszym życiu, otoczeniu i ich roli jako naszych czworonożnych przyjaciół. Temat spotkania wiązał się z obchodzonym w Polsce od 2006r. Światowym Dniem Kota, który w tym roku przypadał 17 lutego.

13 marca 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie seniorow - Dzień kota

Słodka alternatywa tłustoczwartkowych pączków

Powiększ zdjęcie

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „ Pozytywka” postanowiły Tłusty Czwartek uczcić  w nietypowy sposób.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Słodka alternatywa tłustoczwartkowych pączków

W ferie nuda? W świetlicach to się nie uda!

Powiększ zdjęcie

    Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Wychowawcy ze świetlic  środowiskowych zadbali o to, by ta wyczekiwana chwila odpoczynku od obowiązków szkolnych nie zamieniła się w nudę. Zajęcia organizowane w  placówkach zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko, bez względu na wiek i zainteresowania, mogło w sposób atrakcyjny spędzić czas.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: W ferie nuda? W świetlicach to się nie uda!

Informacja dotycząca „bonu żłobkowego”.

Uchwałą Rady Miasta Płocka  nr 84/V/2019 z dnia 28 lutego 2019 roku został wprowadzony Wieloletni program osłonowy na terenie Miasta Płocka  „Płock bon żłobkowy”, uchwałą nr 85/V/2019 z dnia 28 lutego 2019 roku zostało dla celów realizacji programu podwyższone kryterium dochodowe obowiązujące w pomocy społecznej do 365% na osobę w rodzinie  / na dzień dzisiejszy jest to kwota 1 927,20zł.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca „bonu żłobkowego”.

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”

DOFINANSOWANIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH STUDENTÓW

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu

Aktywny Samorząd” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2019r. na terenie miasta Płocka

Do 30 marca 2019 r. niepełnosprawni uczniowie szkół pomaturalnych, studenci i doktoranci mogą starać się o dofinansowanie kosztów nauki w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Z programu podobnie jak w zeszłej edycji programu mogą skorzystać osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym), którzy uczą się w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

8 marca 2019
Czytaj więcej o: Rusza kolejna edycja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”

Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego

Powiększ zdjęcie

Dzięki pozyskaniu środków unijnych otworzyliśmy wypożyczalnię, która umożliwia bezpłatne użyczenie sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego każdej osobie zamieszkującej na terenie Płocka posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem na konieczność korzystania z określonego sprzętu.

8 marca 2019
Czytaj więcej o: Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego

Warsztaty dla seniorów „Z sercem w tle - malujemy na szkle”

Powiększ zdjęcie

Z okazji tegorocznych walentynek Dział integracji Społecznej w ramach projektu socjalnego zorganizował cykl warsztatów malowania na szkle. Uczestnikami zajęć byli seniorzy, systematycznie biorący udział w spotkaniach proponowanych przez DIS. Pomysłodawcą warsztatów był jeden z seniorów.

27 lutego 2019
Czytaj więcej o: Warsztaty dla seniorów „Z sercem w tle - malujemy na szkle”

Seniorzy na „VII Festiwalu Zorzy Polarnej. W drodze na północ”

Powiększ zdjęcie

W ramach współpracy z Polską Fundacją Sportu i Kultury Oddział w Płocku seniorzy, uczestnicy cyklicznych spotkań proponowanych przez Dział Integracji Społecznej, wzięli udział w dwóch spotkaniach zorganizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Zorzy Polarnej.

27 lutego 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy na „VII Festiwalu Zorzy Polarnej. W drodze na północ”

WSPARCIE DLA SENIORA

Powiększ zdjęcie

W ostatni czwartek stycznia zorganizowano dla seniorów, uczestników cyklicznych zajęć proponowanych przez Dział Integracji Społecznej, spotkanie informacyjne dotyczące różnorodnych form wsparcia skierowanych do osób starszych i niepełnosprawnych z przedstawicielem Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku Panią Marzeną Tyburską.

27 lutego 2019
Czytaj więcej o: WSPARCIE DLA SENIORA