Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Zabawa z piłką nożną

Powiększ zdjęcie

Dzieci uczestniczące w projekcie „ Zabawa z piłką nożną” koordynowanym przez specjalistę pracy socjalnej Rafała Pieckę, ponownie, dzięki współpracy z Wisłą Płock zostały zaproszone na szczególny mecz pomiędzy Wisłą Płock – Legia Warszawa.

11 lutego 2019
Czytaj więcej o: Zabawa z piłką nożną

Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną”

Powiększ zdjęcie

Chłopcy uczestniczący w projekcie „ Zabawa z piłką nożną” w dniu 26.01.2019 uczestniczyli w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „FutboLove Tumy” 2019. 

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną”

NOWY ROK – NOWE PLANY

Powiększ zdjęcie

Miesiąc styczeń to czas rozliczeń, wspomnień a zarazem planów na przyszłość. To także  moment, w którym warto się pochylić nad tym  jakie  postanowienia i plany zostały podjęte u progu 2018 roku i co udało się z nich zrealizować.

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: NOWY ROK – NOWE PLANY

Zimowe zagadki

Powiększ zdjęcie

W kolejne styczniowe, czwartkowe popołudnie seniorzy, uczestnicy cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, spotkali się żeby zadbać o kondycję swoich szarych komórek. Zajęcia typu gimnastyka umysłu są systematycznie proponowane seniorom, przede wszystkim ze względu na ich zainteresowanie ćwiczeniem się w logicznym myśleniu i dbaniu o dobrą pamięć.

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: Zimowe zagadki

W podróży na Biegun Północny

Powiększ zdjęcie

W dniu 16 stycznia 2019 roku dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej Nr 8 "Promyk" uczestniczyły w zajęciach "Droga na Północ", zorganizowanych przez Polską Fundację Sportu i Kultury – Oddział w Płocku, w ramach projektu: "Festiwal Zorzy Polarnej". Świat Północy".

30 stycznia 2019
Czytaj więcej o: W podróży na Biegun Północny

Seniorzy maratończykami

Powiększ zdjęcie

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom seniorów, uczestników cyklicznych spotkań organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, do poprawienia swojej sprawności fizycznej i kondycji, DIS zainicjował projekt socjalny pt. „Seniorski maraton z kijkami”.

30 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy maratończykami

„Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”

Powiększ zdjęcie

W dniu 05.12.2108 roku w ramach projektu socjalnego „Nie jestem inny- jestem wyjątkowy” w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 przy ulicy Mickiewicza 7 a odbyło się spotkanie świąteczne. Uczestnicy przy wspólnym stole razem z zaproszonym gościem Partycją Malinowską śpiewali polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło przystrojonej przez uczestników Srodowiskowego Domu Samopomocy choinki , własnoręcznie wykonanych ozdób oraz prezentów, które umiliły uroczystość.

30 stycznia 2019
Czytaj więcej o: „Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”

MOPS po raz kolejny wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Powiększ zdjęcie

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czynnie włączył się w kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

18 stycznia 2019
Czytaj więcej o: MOPS po raz kolejny wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Spotkania ze sztuką

Powiększ zdjęcie

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 5 "Iskierka" przy ul. Otolińskiej 23 miały wspaniałą okazję poznać tajniki sztuki oraz rozwijać swoją kreatywność. W okresie od 20.10.2018r do 08.12.2018r. uczestniczyły w warsztatach i konkursach plastycznych.

15 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Spotkania ze sztuką

Projekt socjalny "Cztery pory roku"

Powiększ zdjęcie

W dniu 5.12.2018 roku Zespół Pracy Socjalnej nr 1 realizował pierwsze z cyklicznych spotkań w ramach projektu socjalnego “ Cztery pory roku”.

 Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej  Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul Misjonarskiej 22.

 Spotkanie skierowane było do 35 dzieci ze świetlic środowiskowych “ Pozytywka” i  “Słoneczny krąg”

 Nawiązano współprace z Nadleśnictwem Płock.

 Dzieci uzyskały wiedze na temat zmian jakie zachodzą w lesie w związku z nadejściem zimy, jak właściwie opiekować się i pomagać w tym okresie zwierzętom,

 jak dokarmiać ptaki oraz wiele innych informacji na temat lasu i jego mieszkańców.

 Wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały świąteczne upominki

9 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny "Cztery pory roku"