Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Projekt "Wspólnie raźniej"

Powiększ zdjęcie

W dniu 30 maja br. zakończył się projekt socjalny „Wspólnie raźniej” realizowany przez ZPS Nr 1 w Borowiczkach od 11 października 2018 r. Była to kontynuacja wcześniejszego projektu pod nazwą „Na przekór samotności”. Członkowie powstałej grupy samopomocy z udziałem pracowników socjalnych wzajemnie się wspierali, aktywnie uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach. Grupa liczyła 10 osób. Spotkania odbywały się w każdy czwartek w Ośrodku Socjoterapii dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Promyczek” ul. Borowicka 3b, pod patronatem Zarządu PCK w Płocku.

18 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt "Wspólnie raźniej"

Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Powiększ zdjęcie

Już kilka wieków temu o wartości zdrowia przekonywał poeta Jan Kochanowski, gdy pisał: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…”. Słowa te są jak najbardziej aktualne dzisiaj. Zdrowie to wartość największa. Niejednokrotnie przez naszą lekkomyślność narażamy się na jego utratę. Powinniśmy o nie zabiegać, dbać i szanować, bo utraconego nie da się nigdzie i za nic kupić.

18 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Savoir vivre dla każdego

Powiększ zdjęcie

Dzień 3 czerwca to międzynarodowy dzień savoir-vivre, czyli zasad dobrego wychowania. Z tej okazji, postanowiliśmy na naszych czwartkowych zajęciach ( 6 czerwca br.) przypomnieć seniorom, uczestnikom cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, jak należy prawidłowo zachować się w różnorodnych sytuacjach oraz sprawdzić, jak dobrze znają oni obowiązujące konwenanse towarzyskie.

17 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Savoir vivre dla każdego

Rodzinny piknik na trawie

Powiększ zdjęcie


W ubiegłą sobotę dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych oraz ich rodziny wzięły udział w pikniku zorganizowanym przez Dział Obsługi Projektów.
Dyrektor Cezary Dusio dokonał oficjalnego otwarcia spotkania, życząc wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

13 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Rodzinny piknik na trawie

Projekt Socjalny ZPS 1 “ Las w czterech porach roku”

Powiększ zdjęcie

W dniu 28 maja 2019 roku dzieci ze świetlic środowiskowych Słoneczny Krąg i Pozytywka zostały zaproszone do Nadleśnictwa w Brwilnie.
Pani Małgorzata Włoczewska edukator z Nadleśnictwa w Płocku oprowadziła dzieci po śnieżce przyrodniczo- leśnej, gdzie z wielkim zaangażowaniem opowiadała o roślinności leśnej, zwyczajach zwierząt żyjących w tamtejszym lesie.

13 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt Socjalny ZPS 1 “ Las w czterech porach roku”

Projekt Socjalny ZPS 3 ,,Moja rodzina-moją siłą"

Powiększ zdjęcie

W okresie maj-czerwiec 2019r Zespół Pracy Socjalnej Nr 3 realizował projekt socjalny ,,Moja rodzina-moją siłą"- którego celem były działania wzmacniające kompetencje wychowawczo-opiekuńcze rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny. W ramach działań projektowych odbył się cykl trzech spotkań ze specjalistami, którzy dostarczyli niezbędnej wiedzy z zakresu prawidłowego pełnienia funkcji rodzicielskich.

12 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt Socjalny ZPS 3 ,,Moja rodzina-moją siłą"

Seniorski nordic walking

Powiększ zdjęcie Grupa%20seniorów%20podczas%20nordic%20walking


Od 1 marca wraz z grupą naszych seniorów, uczestników cyklicznych spotkań organizowanych przez Dział Integracji Społecznej,  przemierzamy kolejne kilometry z aktywnością Nordic walking. I pragniemy się pochwalić -  przeszliśmy wspólnie już ponad 50 km, budując naszą dobrą formę i kondycję oraz poznając urokliwe miejsca naszego miasta.

12 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Seniorski nordic walking

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE NA NOWYCH ZASADACH

Od 1 lipca 2019r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia.

Prawo do świadczenia wychowawczego nie będzie już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

10 czerwca 2019
Czytaj więcej o: ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE NA NOWYCH ZASADACH

Projekt socjalny ZPS 3 pt. „Chotomkowy Dzień Rodziny”

Powiększ zdjęcie

Kreatywne spędzanie czasu wolnego rodziców z dziećmi pozwala na zacieśnienie więzi rodzinnych, dlatego pracownicy socjalni współuczestniczyli w realizacji projektu socjalnego „Chotomkowy Dzień Rodziny”.

10 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 3 pt. „Chotomkowy Dzień Rodziny”

Projekt socjalny ZPS 3 „Dzień Dziecka w Teatrze”

Powiększ zdjęcie

01.06.2019 to szczególny dzień dla dzieci zarówno tych dużych jak i małych. Pracownicy socjalni ZPS 3 z okazji ich święta zrealizowali projekt „Dzień Dziecka w Teatrze”.

10 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 3 „Dzień Dziecka w Teatrze”