Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Wiosenna przechadzka seniorów

Powiększ zdjęcie

W zimowe dni większość osób, szczególnie starszych, ogranicza spacery do minimum. Powodów jest wiele: mróz, wiatr albo chlapa... Niedawno powitaliśmy wiosnę, dlatego też najwyższy czas nadrobić zaległości i spędzać na zewnątrz więcej czasu! W związku z tym nasi seniorzy, uczestnicy cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, wybrali się na spacer po Wzgórzu Tumskim.

18 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Wiosenna przechadzka seniorów

Pisankowe warsztaty

Powiększ zdjęcie

Seniorzy, uczestnicy cyklicznych spotkań organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, to osoby bardzo wszechstronne, o różnorodnych zainteresowaniach i talentach. Tym razem w ramach projektu socjalnego pt. „Wielkanocne warsztaty pisankowe” w dniach 9-11.04.2019r. seniorzy wzięli udział w zajęciach, podczas których uczyli się ozdabiać jajka (wydmuszki i jajka styropianowe) wykorzystując różne techniki dekoracji.

18 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Pisankowe warsztaty

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROMÓW

Powiększ zdjęcie

W dniu 13.04.2019r  w Szkole Podstawowej Nr 1 w Płocku odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci z klas I-III z tej placówki, ich rodziców oraz przedstawicieli dzieci romskich z okazji Międzynarodowego Dnia Romów, przypadającego na dzień 8 kwietnia.

18 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROMÓW

Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Płocku pt.” Spotkanie kulturalno – oświatowe ” kontynuacja.

Powiększ zdjęcie

Projekt pt. „Spotkanie kulturalno – oświatowe” to kontynuacja spotkań z osobami starszymi, niepełnosprawnymi, które sporadycznie opuszczają swoje mieszkania, rzadko uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta. W dniu 12.04.2019r.  spotkaliśmy się z grupą 9 seniorów w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku przy ul. Kwiatka 7.

17 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Płocku pt.” Spotkanie kulturalno – oświatowe ” kontynuacja.

Informacja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dział Świadczeń Rodzinnych w Płocku informuje, że w związku z przypadającymi w tym miesiącu Świętami Wielkanocnymi, wypłaty gotówkowe w kasach banku PKO BP, wyjątkowo w miesiącu kwietniu 2019 roku, realizowane będą w terminie od 19 kwietnia do 26 kwietnia 2019 roku.

(Informacja dotyczy świadczeń rodzinnych, świadczeń alimentacyjnych i świadczeń wychowawczych-500+)

15 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Informacja

Uwaga

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W PŁOCKU INFORMUJE

zasiłki socjalne z dnia 21.04.2019r. i 22.04.2019r. wypłacane będą dnia 18.04.2019r.

12 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Uwaga

Projekt socjalny Zespołu pracy Socjalnej r 1 “TWOJE MIASTO”

Powiększ zdjęcie
Projekt jest skierowany do osób starszych, którzy z powodu wieku, złego stanu zdrowia, poczucia osamotnienia, pozostają w domu, nie mając możliwości uczestniczenia w życiu społecznym.
12 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny Zespołu pracy Socjalnej r 1 “TWOJE MIASTO”

Seniorzy i nordic walking - otwarcie sezonu

Powiększ zdjęcie

Co prawda sezon na chodzenie z kijkami trwa cały rok, jednak wiosna wydaje się być tą porą, która najbardziej sprzyja rozpoczęciu aktywności fizycznej, również w tej formie. Dlatego seniorzy, uczestnicy zajęć cyklicznie organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, wyruszyli w plener, kontynuując tym samym projekt socjalny pn.” Seniorski maraton z kijkami”.

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy i nordic walking - otwarcie sezonu

Seniorzy w tearze

Powiększ zdjęcie

W dniu 27.03.2019r. razem z naszymi seniorami, uczestnikami cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętować postanowiliśmy w płockim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, gdzie seniorzy mogli poznać teatr od kulis.

5 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy w tearze

Zapisane w gwiazdach

Powiększ zdjęcie

Kolejne cykliczne, czwartkowe zajęcia seniorów organizowane przez Dział Integracji Społecznej poruszały tematykę gwiazd, astrologii i horoskopów. Czy można odczytać przyszłość z gwiazd? Czy będziemy mieć powodzenie w miłości? Czy spotka nas w najbliższym czasie coś dobrego? Każdy z nas zadaje sobie mnóstwo takich lub podobnych pytań, na które nieustannie szuka odpowiedzi. Pomocy w ich znalezieniu możemy szukać również w gwiazdach.

4 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Zapisane w gwiazdach