Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Wakacyjna integracja

20 lipca Seniorzy odwiedzili dzieci na półkolonii w Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Gierzyńskiego.

2 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Wakacyjna integracja

Trwa nabór do Klubu Wolontariatu!

Przypominamy, że cały czas trwa nabór do Klubu Wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku.

 

Myślałeś kiedyś o tym, aby bezinteresownie zrobić coś dla innych?

Chcesz pomagać potrzebującym, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać?

A może cały czas szukasz swojego miejsca w świecie?

Teraz już nie musisz się głowić. Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my znajdziemy ci satysfakcjonujące zadanie. Razem z nami możesz pomagać osobom starszym, chorym, dzieciom, niepełnosprawnym. Możesz wspierać nas w realizacji społecznych projektów i przedsięwzięć. U nas zdobędziesz pierwsze doświadczenia, rozwiniesz swoje zainteresowania, poznasz nowych ludzi – to tylko niektóre korzyści, jakie możesz otrzymać w zamian.

Osoby zainteresowane wolontariatem

zapraszamy do naszego ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu

do Działu Integracji Społecznej (II piętro, pok. 205-207).

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu 24 364-02-73, 24 364-02-23

oraz w zakładce Wolontariat.

Od września ruszamy z nowymi, ciekawymi projektami!

CZEKAMY NA CIEBIE :)

27 lipca 2018
Czytaj więcej o: Trwa nabór do Klubu Wolontariatu!

WARSZTATY KULINARNE DLA SENIORÓW

Powiększ zdjęcie

Od maja do listopada 2018 grupa seniorów, uczestników zajęć  prowadzonych przez pracowników Działu Integracji Społecznej weźmie udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych we współpracy partnerskiej z FUNDACJĄ NEMEZIS.

Dotąd odbyły się dwa spotkania.

Pierwsze pn. „Wiosenne wariacje”, na którym seniorzy  zostali zapoznani z wiosennymi propozycjami wykorzystania nowalijek. Poznali przepisy na dwie sałatki, które na pewno wykorzystają w  jadłospisach w swoich domowych kuchniach.

http://mopsplock.eu/www/galeria,art,224,wiosenne-wariacje

Drugie pn. „Lato w pełni”, na którym motywem przewodnim przygotowywanych przez nich potraw były letnie owoce i warzywa.  Tym razem pod okiem doświadczonych przewodników kulinarnych seniorzy stworzyli przepiękne, smakowicie wyglądające, tarty i babeczki oraz zdrowe , dietetyczne koktajle owocowe na bazie kefiru.

http://mopsplock.eu/www/galeria,art,225,lato-w-pelni

Uwieńczeniem każdego spotkania z dziedziny warsztatowych zmagań kulinarnych była wspólna degustacja i wymiana doświadczeń. Dzięki warsztatom seniorzy posiądą wiedzę jak można skomponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek  i  pomysłowo go  zaserwować.

 

24 lipca 2018
Czytaj więcej o: WARSZTATY KULINARNE DLA SENIORÓW

Piknik rodzinny

Powiększ zdjęcie

21 lipca b.r. Dział Obsługi Projektów zorganizował „Rodzinny piknik na trawie” dla dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych oraz ich rodzin. Były dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, plecienie kolorowych warkoczyków, wiele animacji i konkursów rodzinnych. Nad dobrą zabawą czuwał Minionek, który szybko znalazł grono fanów wśród najmłodszych uczestników pikniku.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki pozyskaniu środków unijnych na realizację projektu „Usługi społeczne świadczone w społeczności lokalnej na terenie Miasta Płocka”, a jego celem było promowanie pozytywnych postaw rodzicielskich i integracji międzypokoleniowej.

24 lipca 2018
Czytaj więcej o: Piknik rodzinny

Projekt socjalny ZPS 1 "Spotkania z kulturą"

Powiększ zdjęcie

W dniu 12.06.2018 roku Zespół Pracy Socjalnej nr 1 zakończył realizację pierwszej edycji projektu socjalnego "Spotkania z kulturą.”

20 lipca 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 1 "Spotkania z kulturą"

Seniorski występ podczas półkolonii

Powiększ zdjęcie

16 lipca Seniorzy umilili czas dzieciom spotykającym się w wakacje podczas półkolonii zorganizowanych w klubie osiedla Dworcowa.

20 lipca 2018
Czytaj więcej o: Seniorski występ podczas półkolonii

Seniorska Strefa Kibica

Powiększ zdjęcie

Jak co roku w czasie lata seniorzy, uczestnicy cyklicznych spotkań organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, podsumowywali swój rok zajęć tematycznym piknikiem. Tym razem motywem przewodnim plenerowego spotkania był Mundial.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Seniorska Strefa Kibica

KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje o możliwości składania wniosków w ramach rządowego programu "Dobry start" w formie:

elektronicznej (przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną) - już od 1 lipca 2018 roku

tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2018 roku

Wnioski na świadczenie dobry start przyjmowane będą w:

  • Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Płocku, ul. 3 Maja 16,
  • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Zgliczyńskiego 4,
  • Urzędzie Miasta Płocka (wejście od ulicy Zduńskiej),
  • Urzędzie Miasta Płocka, ul. Piłsudskiego 6,
  • Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3

Przyjmowanie wniosków w Urzędzie Miasta Płocka i Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej odbywać się będzie w tylko w miesiącu sierpniu i wrześniu.

 

Jednocześnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że w okresie od sierpnia 2018 r. do października 2018 r. w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Dziale Dodatków Mieszkaniowych  interesanci przyjmowani będą  w godzinach:

 

poniedziałek               8.30 – 14.00,

wtorek                        8.30 – 14.00,  

środa – dzień wewnętrzny z wyjątkiem 1 sierpnia 2018 r. (w tym dniu punkt informacyjny i punkt przyjmowania wniosków czynny będzie w od godz. 8.30 – 14.00),

czwartek                   10.00 – 17.00,

piątek                          9.00 – 14.00  

 

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

Dzień Przyjaciela

Powiększ zdjęcie

 W czwartek -14 czerwca - seniorzy rozmawiali o przyjaźni. Dnia 9 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przyjaciela. Niestety o tym święcie wciąż wiedzą nieliczni, podczas gdy każdy z nas ma przynajmniej jedną bliską osobę, na którą zawsze może liczyć.

9 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Przyjaciela

„Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”

Powiększ zdjęcie

13 czerwca 2018 roku  w ramach kolejnej odsłony projektu socjalnego ” Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”  realizowanego przez Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Mickiewicza 7a odbył się piknik integracyjny, skierowany do uczestników placówki. W trakcie pikniku uczestnicy brali udział w konkursach, grach zespołowych, zabawach edukacyjnych, pokazie baniek mydlanych. Poprowadziła je  animatorka z agencji eventowej  „Recon”, która aktywizowała i zachęcała do wspólnej zabawy. W trakcie  imprezy serwowano kiełbaski, kaszanki, ciepłe i zimne napoje, oraz słodkości i owoce.

4 lipca 2018
Czytaj więcej o: „Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”