Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Z życia świetlic

Powiększ zdjęcie

12. czerwca do Chatki Puchatka zawitał długo wyczekiwany gość. Był nim znany już dzieciom z Pozytywki – Jakub Skworz – autor książek. Pan Jakub zorganizował warsztaty literackie, podczas których przekonywał dzieci do tego, że warto być pisarzem.

25 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Z życia świetlic

Projekt socjalny pt. „Rodzinne spotkanie z Chotomkiem”

Powiększ zdjęcie

W dniu 5 czerwca 2018 roku na terenie Biblioteki im. Wandy Chotomskiej w Płocku, ul. Sienkiewicza 2 spotkały się dzieci z biblioteki „Chotomek” oraz dzieci z rodzin objętych wsparciem przez Zespoły Pracy Socjalnej Nr 1 i 3, aby wspólnie bawić się przy przedstawieniu Teatru „Frajda” z Torunia promującym zasady  zdrowego odżywiania.

20 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny pt. „Rodzinne spotkanie z Chotomkiem”

Projekt socjalny ZPS 2 „Wesoły Dzień Dziecka"

Powiększ zdjęcie

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zrealizował projekt socjalny "Wesoły Dzień Dziecka". Głównym celem projektu było umożliwienie dzieciom spędzenia Dnia Dziecka w Centrum Rozrywki "Wesoła Ciuchcia". Dzieci spędziły radosne chwile z wieloma atrakcjami. Projekt zrealizowano w dniu 8 czerwca bieżącego roku.

20 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Wesoły Dzień Dziecka"

Zakończenie projektu socjalnego Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 pt.: „ Bliżej siebie – dalej od uzależnień”

Powiększ zdjęcie

Projekt „Bliżej siebie – dalej od uzależnień ” realizowany był w okresie kwiecień i maj 2018r.    w ramach profilaktyki środowiskowej. Projekt skierowany był w szczególności do rodzin objętych nadzorem kuratora i wsparciem asystenta rodziny oraz wychowujących dzieci w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem projektu było zwiększenie świadomości rodziców na temat ryzyka uzależnień dzieci, zapoznanie się z profilaktyką dotyczącą  środków odurzających takich jak dopalacze, narkotyki, alkohol, ponadto propagowanie aktywnych form wypoczynku, zdrowego stylu życia, wzmocnienie więzi rodzinnych.

18 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Zakończenie projektu socjalnego Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 pt.: „ Bliżej siebie – dalej od uzależnień”

Dzień dziecka

Powiększ zdjęcie

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci zarówno tych małych jak i dużych. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich specjalista pracy socjalnej ZPS 1 Rafał Piecka wraz z rodzicami oraz dziećmi biorącymi udział w projekcie “Zabawa z piłką nożną” uczestniczył w imprezie z okazji “Dnia Dziecka” na stadionie im Kazimierza Górskiego.

12 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Dzień dziecka

SENIORZY PROJEKTUJĄ

Okazuje się, że zaprojektowanie indywidualnej KOSZULKI KIBICA nie jest wcale takie trudne, trzeba tylko trochę pogłówkować. Na czwartkowych zajęciach - 24 maja 2018 - przekonali się o tym seniorzy, wykonując własne  projekty na koszulki, w których z powodzeniem będą mogli kibicować podczas tegorocznego mundialu naszej biało-czerwonej drużynie.

7 czerwca 2018
Czytaj więcej o: SENIORZY PROJEKTUJĄ

Projekt socjalny ZPS 2 „Z nową wiosną"

Powiększ zdjęcie

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zrealizował projekt socjalny "Z nową wiosną" skierowany do osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Jest to kolejny projekt, którego celem była aktywizacja tych osób poprzez udział w koncercie muzyki poważnej. Spotkanie odbyło się 24 maja w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

30 maja 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Z nową wiosną"

Piknik integracyjny

Powiększ zdjęcie Plakat

7 czerwca w godz. 10-14 wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy na piknik integracyjny, który odbędzie się na terenie zielonych ogródków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pl. gen J. Dąbrowskiego 2a. W trakcie imprezy planujemy szereg działań skierowanych do osób niepełnosprawnych: warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy z nagrodami, gry, zabawy, potrawy z grilla.

28 maja 2018
Czytaj więcej o: Piknik integracyjny

Kino, teatr, muzeum…

Powiększ zdjęcie

Dzięki pozyskaniu środków unijnych na realizację zajęć kształtujących kompetencje kluczowe, dzieci ze świetlic aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym. W ramach zajęć kształtujących świadomość i ekspresję kulturalną zaplanowany jest udział w seansach kinowych, przedstawieniach teatralnych oraz lekcjach w muzeum.

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Kino, teatr, muzeum…

Inter@ktywni

Powiększ zdjęcie tablica%20multimedialna

Od początku maja w nowoutworzonej świetlicy „7 życzeń” odbywają się zajęcia pn. „Moja przestrzeń w Internecie”. Zajęcia prowadzone są przez pedagoga posiadającego kwalifikacje z zakresu informatyki, a ich celem jest kształtowanie kompetencji kluczowych – informatycznych.

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Inter@ktywni