Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, iż z uwagi na bardzo niskie temperatury i nie sprzyjające warunki atmosferyczne  Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych przy ul. Otolińskiej 23 będzie czynna:
w dniu 23.02.2018r. w godzinach od 18.00 do 9.00,
od dnia 24.02.2018r. do odwołania w godzinach od 16:00 do 9:00

23 lutego 2018
Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

Dzień języka ojczystego

Powiększ zdjęcie

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Dział Integracji Społecznej dla grupy Seniorów zorganizował zajęcia pt. „Mówimy po polsku”.

23 lutego 2018
Czytaj więcej o: Dzień języka ojczystego

Projekt socjalny ZPS 2 „Aktywizacja i kultura II"

Powiększ zdjęcie

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zrealizował projekt socjalny pod nazwą "Aktywizacja i kultura II". Jest to druga edycja tego przedsięwzięcia. Tym razem w realizację projektu zaangażowali się studenci Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, którzy w naszym Ośrodku odbywają praktyki.

21 lutego 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Aktywizacja i kultura II"

Na miłość nigdy nie jest za późno

Powiększ zdjęcie

Z okazji dzień wcześniej obchodzonych walentynek, 15 lutego, Seniorzy spotkali się na walentynkowym koncercie życzeń. Ten dzień był pełen miłości i życzeń płynących prosto z serca.

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Na miłość nigdy nie jest za późno

Tłusty Czwartek w Czerwonym Atramencie

Powiększ zdjęcie

8 stycznia Seniorzy spotykający się cyklicznie na zajęciach organizowanych przez Dział Integracji Społecznej z okazji Tłustego Czwartku wybrali się, by miło spędzić czas przy symbolicznym pączku i herbatce w księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament.

14 lutego 2018
Czytaj więcej o: Tłusty Czwartek w Czerwonym Atramencie

Projekt socjalny ZPS 2 „Uprawnienia i ulgi dla osób niepełnosprawnych"

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zakończył realizację projektu socjalnego "Uprawnienia i ulgi dla osób niepełnosprawnych". Broszura opracowana przez autorki projektu miała na celu dostarczenie wiedzy osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, jakie ulgi i uprawnienia im przysługują.  Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, między innymi organizacji pozarządowych.

9 lutego 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Uprawnienia i ulgi dla osób niepełnosprawnych"

Projekt socjalny ZPS 2 „Zadbaj o własne bezpieczeństwo - Nie daj się oszukać"

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zakończył realizację projektu socjalnego "Zadbaj o własne bezpieczeństwo - Nie daj się oszukać". Opracowana przez autorki projektu broszura zawierająca informacje jak skutecznie bronić się przed oszustami cieszyła się ogromną popularnością.

9 lutego 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Zadbaj o własne bezpieczeństwo - Nie daj się oszukać"

O składaniu życzeń słów kilka...

Powiększ zdjęcie

Dnia 01. 02.2018 seniorzy spotkali się na zajęciach warsztatowych na temat składania życzeń.

9 lutego 2018
Czytaj więcej o: O składaniu życzeń słów kilka...

Silne i Bezpieczne Płocczanki

Powiększ zdjęcie
Polski Parlament ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Płock włącza się w debatę, związaną z tym ważnym problemem poprzez kampanię “Silne i Bezpieczne Płocczanki”. Zaczynamy w Walentynki, kiedy to w ramach akcji “One Billion Rising – Nazywam się Miliard” zatańczymy specjalny taniec w ramach protestu przeciw przemocy wobec kobiet. Zapraszamy na Stary Rynek 14 lutego o godz. 18.00. Próby tańca odbędą się w Studio Tańca “Fame” – przy Teatrze: 3 i 10 lutego o godz. 11.00. W akcji mogą brać udział wszyscy – zarówno kobiety jak i mężczyźni - , którzy chcą zaprotestować przeciw przemocy wobec kobiet. Organizatorami akcji są: Urząd Miasta Płocka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Antyprzemocowa Sieć Kobiet oraz Feminoteka.
5 lutego 2018
Czytaj więcej o: Silne i Bezpieczne Płocczanki

Niebo w kolorze, czyli spotkanie z zorzą polarną.

Powiększ zdjęcie

25 stycznia Seniorzy spotykający się na zajęciach organizowanych przez Dział Integracji Społecznej obejrzeli wystawę prac konkursowych „Niebo w kolorze”. Spotkanie odbyło się w ramach „Festiwalu Zorzy Polarnej”.

5 lutego 2018
Czytaj więcej o: Niebo w kolorze, czyli spotkanie z zorzą polarną.