Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że rekrutacja do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019 została przedłużona do dnia 31 lipca 2019 r. Więcej informacji o programie http://mopsplock.eu/www/art,417,nabor-wnioskow-do-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2019 lub pod numerem telefonu 24 364 02 23 lub 24 364 02 38.

Komunikat

W sprawach dotyczących informacji oraz realizacji:

  • świadczenia wychowawczego 500+
  • świadczenia Dobry Start (300)
  • świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych

uprzejmie prosimy o kontakt

z Działem Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, ul. 3 Maja 16,

Informacja p. 15

lub pod nr telefonu:

24-364-03-70,

24-364-03-77,

24-364-03-79.

Nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019

Od dnia 16 lipca 2019 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku przyjmuje wnioski do Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019 r. Wnioski będzie można składać do 23 lipca do godziny 10.00 w siedzibie Ośrodka, ul. Zgliczyńskiego 4, Dział Integracji Społecznej, pok. 205.

Czytaj więcej o: Nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2019

Najnowsze aktualności

Przyjmowanie wniosków 500+ oraz 300+ w formie papierowej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start (300),  w formie papierowej, od 1 sierpnia 2019 r. przyjmowane będą w:
    • Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Płocku, ul. 3 Maja 16,
    • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Zgliczyńskiego 4,
    • Urzędzie Miasta Płocka, Stary Rynek 1 (wejście od ulicy Zduńskiej),
    • Urzędzie Miasta Płocka, ul. Piłsudskiego 6,
    • Urzędzie Miasta Płocka, ul. Miodowa 8,
    • Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3

29 lipca 2019
Czytaj więcej o: Przyjmowanie wniosków 500+ oraz 300+ w formie papierowej

Rozpoczęcie Półkolonii dla Seniorów

Powiększ zdjęcie Seniorka%20podpisuje%20sie%20na%20tablicy

W czwartek, 11 lipca, rozpoczęły się Półkolonie dla Seniorów prowadzone przez Dział Integracji Społecznej naszego Ośrodka. Przez całe wakacje będziemy proponować Seniorom różnorodne zajęcia, by w jak najbardziej atrakcyjny sposób, umilić ich wakacyjny czas.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Rozpoczęcie Półkolonii dla Seniorów

Seniorzy na fali

Powiększ zdjęcie plakat%20z%20nazwą%20pikniku

Kolejny sezon spotkań dla seniorów – już za nami, a wraz z nim pokaźna porcja niezapomnianych przeżyć i wspomnień. Dnia 04.07.2019r odbyło się plenerowe spotkanie dla seniorów  na słynnym „zielonym ogródku”.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy na fali

Projekt Socjalny ZPS 3 "Bliżej Płocka"

Powiększ zdjęcie

W dniu 11.07.2019r Zespół Pracy Socjalnej Nr 3 zrealizował projekt socjalny ,,Bliżej Płocka" mający na celu zapoznanie się młodszych płocczan z historią, legendami i zabytkami naszego miasta oraz pokazanie formy zagospodarowania dzieciom wolnego czasu w okresie wakacji. W spotkaniu brało udział 9 dzieci z rodzin objętych wsparciem MOPS.

22 lipca 2019
Czytaj więcej o: Projekt Socjalny ZPS 3 "Bliżej Płocka"

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „AKTYWNY ABSOLWENT”

 POLSKI  ZWIĄZEK  NIEWIDOMYCH - LOGO

Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca w projekcie
 „Aktywny absolwent!

Jeżeli jesteś studentem ostatniego roku lub absolwentem, który ukończył studia maksymalnie pięć lat temu, i szukasz pracy, ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

 

15 lipca 2019
Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „AKTYWNY ABSOLWENT”

Program „Opieka wytchnieniowa”

Powiększ zdjęcie

Gmina Miasto Płock w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2019 otrzymała dofinansowanie na realizację usług opieki wytchnieniowej w miejscu zamieszkania.

12 lipca 2019
Czytaj więcej o: Program „Opieka wytchnieniowa”

Informacja

Mając na uwadze przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że nie będzie odpowiadał na zapytania klientów przesłane pocztą elektroniczną oraz nie będzie udzielał informacji telefonicznie w sprawach toczących się postępowań z uwagi na brak możliwości weryfikacji osoby.

Jednocześnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że wszelkie informacje dotyczące warunków nabywania prawa do świadczeń, wymaganych dokumentów czy terminów składania wniosków znajdują się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku w odpowiedniej zakładce.

 

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Informacja

Spotkanie edukacyjne dla seniorów

Powiększ zdjęcie

Pamiętając, że człowiek uczy się przez całe życie, Dział Integracji Społecznej, po raz kolejny zadbał o edukację seniorów. Tym razem w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie edukacyjne miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie edukacyjne dla seniorów

Dział Obsługi Projektów informuje o doposażeniu Wypożyczalni sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

Powiększ zdjęcie

Wypożyczalnia została utworzona w ramach realizacji projektu „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK”. Funkcjonuje od początku bieżącego roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Płocka. Tylko w pierwszym miesiącu funkcjonowania wypożyczalni pomogliśmy ponad 30 osobom, którym bezpłatnie użyczyliśmy sprzęt konieczny do ograniczania skutków niepełnosprawności i umożliwienia szybkiego powrotu do aktywności. Liczba osób korzystających z naszego sprzętu rośnie z każdym miesiącem, dlatego – dzięki pozyskaniu środków unijnych – udało nam się doposażyć wypożyczalnię o dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny.

Obecnie wykaz sprzętu, jakim dysponujemy, obejmuje ponad 70 pozycji, w tym nowozakupione:

- urządzenia do drenażu limfatycznego kończyn

- podnośnik kąpielowo – transportujący

- wózek inwalidzki dla osób otyłych

- urządzenie do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego

- ambony rehabilitacyjne z podparciem na łokcie

 

Szczegółowe informacje dotyczące użyczenia sprzętu znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „wypożyczalnia”.

 

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Dział Obsługi Projektów informuje o doposażeniu Wypożyczalni sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

Nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne

Powiększ zdjęcie

W ramach realizacji projektu „SmartCare…” pozyskaliśmy środki unijne z przeznaczeniem na wdrożenie nowoczesnych technologii i rozwiązań w zakresie świadczenia usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób niesamodzielnych. Na początku bieżącego roku uruchomiliśmy usługę teleopieki, którą objęliśmy 20 osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących na terenie naszego miasta. System przywoławczy działa 24h na dobę i umożliwia szybkie udzielanie pomocy w nagłych sytuacjach zagrażających życiu.

Z relacji beneficjentów, którzy korzystają z usługi, wynika, iż taka forma wsparcia zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa i pozwala na większą niezależność od osób trzecich. Pośrednio wsparcie wpływa również na codzienne funkcjonowanie opiekunów osób niesamodzielnych.

10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne