Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Realizacja PROGRAMU AKTYWIZACJA I INTEGRACJA w ramach projektu „AKTYWNOŚĆ-KOMPETENCJE-PRACA”

Powiększ zdjęcie

W okresie od kwietnia do maja 2018 uczestniczki II edycji projektu AKTYWNOŚĆ-KOMPETENCJE-PRACA realizują Program Aktywizacja i Integracja (PAI).

19 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Realizacja PROGRAMU AKTYWIZACJA I INTEGRACJA w ramach projektu „AKTYWNOŚĆ-KOMPETENCJE-PRACA”

Zabawa z piłką nożną

Powiększ zdjęcie

W ramach realizowanego przez ZPS nr 1 projektu socjalnego “Zabawa z piłką nożną” specjalista pracy socjalnej Rafał Piecka po raz kolejny nawiązał współpracę z klubem “ Wisła Płock”. Efektem nawiązanej współpracy było zaproszenie dzieci na mecz w grupie mistrzowskiej po miedzy Wisłą Płocka a Wisłą Kraków. Po emocjonalnym meczu dzieci były zadowolone i uśmiechnięte, miały możliwość uczestniczyć w ważnym wydarzeniu sportowym.
Kolejny raz bardzo dziękujemy Klubowi Wisła Płock za zaproszenie i podjętą z nami współpracę.
 
Opracował:
ZPS 1  G.S.

18 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Zabawa z piłką nożną

Spotkanie z kulturą

Powiększ zdjęcie

ZPS nr 1 realizuje projekt socjalny “Spotkanie z kulturą“. Projekt jest skierowany do grupy 48 dzieci z rodzin korzystających z pomocy społecznej w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów. Projekt jest realizowany w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku. Miejscem realizacji projektu są płockie placówki kulturowe( kina, teatr, muzea).
Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania kulturą, inspirowanie do działań i uczestnictwa w zajęciach kulturalnych, budzenie ciekawości świata i rozwijanie wyobraźni.
 
Opracował:
ZPS 1 G. S.

18 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z kulturą

(Nie) stereotypowo o Romach

Powiększ zdjęcie

05.04.2018 - (Nie) stereotypowo o Romach – tak seniorzy debatowali/rozmawiali  na temat  kultury Romów, ich tradycji i zwyczajów. Wstępem do ww. dyskusji była pogadanka dotycząca Romów przygotowana przez Pania Joannę Szmul – pracownika Działu Integracji Społecznej MOPS w Płocku, już od kilkunastu lat realizującego działania skierowane do społeczności romskiej. Pogadanka wraz z prezentacją multimedialną przybliżyły seniorom dzieje Romów, począwszy od X wieku aż po dzień dzisiejszy, ukazał rodowód tej mniejszości etnicznej, opowiedziała o kierunkach ich migracji i warunkach życia w nowych krajach Europy na przestrzeni wieków, przybliżyła współczesne życie przedstawicieli tej społeczności.  Podczas spotkania seniorzy omówili treść artykułu 1 „Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka”, poruszyli zagadnienia dotyczące pojęcia „godności”, „tolerancji” i „stereotypu” a w szczególności „stereotypu etnicznego” rozpatrywanego przez pryzmat mniejszości romskiej.  Specjalnie na tę okazję została zorganizowana wystawa prac pokonkursowych dzieci ze świetlic środowiskowych MOPS dotycząca tematyki romskiej, a ponandtto została przygotowana prezentacja estradowych strojów romskich. Tego dnia seniorzy mieli również możliwość posłuchania utworów tradycyjnej muzyki romskiej w wykonaniu znanych romskich artystów. Podczas zajęć serwowano „cygańską herbatę” z plasterkami jabłka.

W taki sposób seniorzy  uczcili obchodzony 8 kwietnia Międzynarodowy Dzień Romów.

Geneza Międzynarodowego Dnia Romów.

16 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: (Nie) stereotypowo o Romach

ZMIANA TERMINU

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku

INFORMUJE

że zasiłki socjalne z dnia 03.05.2018r.  wypłacane będą w dniu 04.05.2018r.

10 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: ZMIANA TERMINU

Oferta pracy w składach orzekających

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Płocku pilnie poszukuje do pracy w składach orzekających na umowę zlecenie :

- lekarza pediatry

- lekarza okulisty

W celu uzyskania szczegółowych informacji osoby zainteresowane powinny skontaktować się osobiście z Przewodniczącą Powiatowego Zespołu Panią Adrianną Lipińską –Białaszek przez sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 24 364 02 10

od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 -15.00

9 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Oferta pracy w składach orzekających

"Nie jestem inny jestem wyjątkowy" - projekt socjalny

Powiększ zdjęcie

ZPS 1  rozpoczął realizację projektu socjalnego- “Nie jestem inny jestem wyjątkowy”.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i kulturalnej osób z zaburzeniami psychicznymi-podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz osób z rejonu działania ZPS 1

 

6 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: "Nie jestem inny jestem wyjątkowy" - projekt socjalny

UWAGA! DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

UWAGA!

DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kontynuacja programu „Aktywny Samorząd” Moduł I w 2018r.

na terenie miasta Płocka

 

Do 30 sierpnia 2018 r. osoby niepełnosprawne mogą starać się o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.

 

Adresatami pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I są osoby niepełnosprawne - w zależności od obszarów wsparcia - w wieku aktywności zawodowej i te które przekroczyły wiek aktywności zawodowej, aktywne zawodowo oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia, posiadające przeważnie znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności.

3 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: UWAGA! DOFINANSOWANIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Seniorzy na zakończeniu Festiwalu Zorzy Polarnej

Powiększ zdjęcie

W dniu 22 marca 2018 r. już po raz kolejny Seniorzy, spotykający się cyklicznie przy ul. Synagogalnej, wpisali się swoja liczną obecnością w wydarzenia w ramach tegorocznego Festiwalu Zorzy Polarnej w naszym mieście.

29 marca 2018
Czytaj więcej o: Seniorzy na zakończeniu Festiwalu Zorzy Polarnej

Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 4 „Świąteczna paczka”

Powiększ zdjęcie

Pracownicy socjalni ZPS Nr 4 we współpracy z harcerzami Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwodu Płock przygotowali, a następnie przekazali mieszkańcom z terenu działania Zespołu paczki żywnościowe. Produkty pochodziły ze zbiórki żywności, którą prowadzili harcerze ZHR na terenie Płocka

 

28 marca 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 4 „Świąteczna paczka”