Piknik integracyjny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 maja 2018

7 czerwca w godz. 10-14 wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy na piknik integracyjny, który odbędzie się na terenie zielonych ogródków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pl. gen J. Dąbrowskiego 2a. W trakcie imprezy planujemy szereg działań skierowanych do osób niepełnosprawnych: warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy z nagrodami, gry, zabawy, potrawy z grilla.

Swoje stoiska będą miały również instytucje zajmujące się na co dzień wsparciem osób z niepełnosprawnościami, pracodawcy oraz warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej.

W programie targów przewidziane są następujące zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych:

- kosmetyczne
- pierwszej pomocy przedmedycznej
- teatralne
- carving
- plastyczne
- taneczne
- artystyczne układanie serwetek
 
Zapraszamy ponadto na warsztaty z psychologiem dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które odbędą się o godz. 14:00.
 
Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku do 4 czerwca – tel. 24 264 03 75.

Osoby niepełnosprawne będą mogły ponadto wziąć udział w konkursach, w trakcie których będzie można wygrać m.in. bilety do kina, zestawy rękodzieła artystycznego, zestawy kosmetyków, zaproszenia na obiady, kosze upominkowe. Na zakończenie imprezy wszystkich uczestników zapraszamy na potrawy z grilla.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” w Nowym Miszewie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Wszelkie informacje dotyczące Dnia Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych udzielane są pod numerem telefonu 24 264 03 75. WTZ i DPS zainteresowane zaprezentowaniem swojego stoiska podczas Dnia Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych proszone są o przesłanie stosownej informacji na adres m.mucka@wup.mazowsze.pl do dnia 30 maja.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat