Seniorski piknik na wojskowo

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lipca 2017

Seniorzy, uczestniczący w cyklicznych spotkaniach organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, wzięli udział w corocznym pikniku przygotowanym przez pracowników DIS. Przed wakacjami uroczyście podsumowaliśmy zajęcia prowadzone przez cały rok w klubie przy Synagogalnej.

Tym razem frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Na terenie Zielonego Ogródka MOSiR, który na kilka godzin zamienił się w poligon, zebrało się 90 Seniorów. Mundury, wystawa wojskowego ekwipunku, nakrycie stołów wskazywały na charakter spotkania. Seniorzy zostali podzieleni na oddziały, każdy pluton miał swoją nazwę. Na poligonie nie mogło także zabraknąć wojskowego punktu medycznego. O jego obsługę zadbały pracownice Zespołu Pracy Socjalnej nr 4, które przez cały rok prowadzą dla Seniorów klub krawiecki. Tuż po godzinie 11 imprezę rozpoczęła kierownik Działu Integracji Społecznej, Renata Grabarczyk. Później głos zabrał dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zaproszeni goście. W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli wojska. O ciekawostkach i swojej wojskowej przygodzie opowiedział starszy chorąży sztabowy w stanie spoczynku pan Marian Trzeciak – wiceprezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Po ciekawym wystąpieniu byłego żołnierza, przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie wystąpił chór seniorski, składający się z uczestników wtorkowych zajęć muzycznych. Wokaliści wykonali najpopularniejsze piosenki żołnierskie. Zabrzmiały takie tytuły jak.: „Przyjedź mamo na przysięgę”, „Myśmy są wojsko”, „Żołnierz dziewczynie nie skłamie”, czy „Chabry z poligonu”. Duże zainteresowanie wzbudziła sama charakteryzacja chórzystów, którzy mieli na sobie elementy wojskowego umundurowania. Repertuar przygotowany specjalnie na piknik był ćwiczony przez kilka tygodni, a efekt pracy chórzystów-amatorów został nagrodzony gromkimi brawami.

Po części artystycznej przyszedł czas na posiłek. Piknik wojskowy nie mógł się odbyć bez tradycyjnej, wojskowej grochówki. Były także m.in. kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, czy popularna konserwa wojskowa. Jedno jest pewne – z pikniku nikt nie wyszedł głodny. Zabawę uświetniły wojskowe konkurencje, w których seniorzy chętnie brali udział. Był głuchy telefon, podczas którego uczestnicy musieli przekazać sobie meldunek, bandażowanie wojennych ran na czas oraz ubieranie partnera w mundur wojskowy. Wszyscy świetnie się bawili i dopingowali sobie nawzajem. Na koniec przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Niestety niesprzyjająca aura zmusiła nas do wcześniejszego zakończenia zabawy, ale mimo to wszyscy opuszczali piknik w dobrych humorach.

Dzięki wsparciu wielu osób oraz instytucji udało się zorganizować kolejne już plenerowe spotkanie dla Seniorów. Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom - firmom Recon oraz Halo Studio, wolontariuszom z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy pomogli w przygotowaniu oraz obsłudze imprezy, a także pracownikom Zespołu Pracy Socjalnej nr 4 za przygotowanie i obsługę punktu medycznego. Jesteśmy pewni, że wspólną pracą i zaangażowaniem wywołaliśmy uśmiech na twarzy niejednego Seniora.

Oprac.: DIS-S.W.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie