„Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lipca 2018

13 czerwca 2018 roku  w ramach kolejnej odsłony projektu socjalnego ” Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”  realizowanego przez Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Mickiewicza 7a odbył się piknik integracyjny, skierowany do uczestników placówki. W trakcie pikniku uczestnicy brali udział w konkursach, grach zespołowych, zabawach edukacyjnych, pokazie baniek mydlanych. Poprowadziła je  animatorka z agencji eventowej  „Recon”, która aktywizowała i zachęcała do wspólnej zabawy. W trakcie  imprezy serwowano kiełbaski, kaszanki, ciepłe i zimne napoje, oraz słodkości i owoce.

Nie zabrakło sportowych emocji. Zapewnili je Państwo Kinga i Leszek Jarosińscy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo-Kano w Płocku, którzy przygotowali pokaz sztuk walki. P. Jarosińscy są wielokrotnymi mistrzami Europy w tej dyscyplinie sportowej. Na co dzień uczą młodych ludzi , dzieląc się poprzez to swoją pasją.  Po pokazie uczestnicy mogli porozmawiać z mistrzami, a każdy uczestnik pikniku otrzymał pamiątkowe zdjęcie.

Swoją obecnością zaszczyciła nas także osoba dobrze znana większości płocczan-Pani Patrycja Malinowska. Podzieliła się ona z uczestnikami swoją największą pasją, jaką jest muzyka.  Patrycja znana jest z pięknego głosu, brała udział w telewizyjnym programie „Must be The Music”. W ubiegłym roku zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Człowiek bez barier”. Na scenie wykonała kilka utworów, porywając do tańca. Emanując ciepłem, życiową energią  urzekła wszystkich swoją osobowością. Na zakończenie występu zwróciła się do zebranych , aby na ich twarzach zawsze gościł uśmiech. Występ niewidomej od urodzenia Patrycji spowodował wzruszenie. Być może ona i jej postawa życiowa staną się źródłem inspiracji, drogowskazem do przełamywania barier w codziennym życiu, przezwyciężania trudności życiowych.

Celem wspólnego plenerowego spotkania , udziału w konkursach było też pokazanie wzajemnych relacji , pomocy i uczenia się siebie, w innych niż na co dzień warunkach. Grupowy śpiew, taniec, prezentowanie swoich umiejętności we wspólnej zabawie, bez względu na sprawność  jest potrzebna także osobom niepełnosprawnym. We wspólnym obcowaniu wzajemnie uczą się siebie, ale także otwierają się na drugiego człowieka. Ma to duże społeczne znaczenie. 

Serdeczne podziękowania składamy:

Panu Pawłowi Jabłońskiemu właścicielowi firmy „Recon” i jej pracownikom

Stowarzyszeniu Polski Komitet Pomocy Społecznej w Bielsku

Państwu Kindze i Leszkowi Jarosińskim z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo-Kano w Płocku

Pani Partycji Malinowskiej

Pani Małgorzacie Boguszewskiej Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy

oraz innym osobom zaangażowanym w organizację spotkania

 

Autorzy projektu:

 

Marzena Twardowska-starszy specjalista pracy socjalnej

Joanna Filant –specjalista pracy socjalnej

Kinga Jarosińska –specjalista pracy socjalnej

 

Opracował:

Grażyna Syska –Kierownik ZPS 1

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie