WARSZTATY KULINARNE DLA SENIORÓW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lipca 2018

Od maja do listopada 2018 grupa seniorów, uczestników zajęć  prowadzonych przez pracowników Działu Integracji Społecznej weźmie udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych we współpracy partnerskiej z FUNDACJĄ NEMEZIS.

Dotąd odbyły się dwa spotkania.

Pierwsze pn. „Wiosenne wariacje”, na którym seniorzy  zostali zapoznani z wiosennymi propozycjami wykorzystania nowalijek. Poznali przepisy na dwie sałatki, które na pewno wykorzystają w  jadłospisach w swoich domowych kuchniach.

http://mopsplock.eu/www/galeria,art,224,wiosenne-wariacje

Drugie pn. „Lato w pełni”, na którym motywem przewodnim przygotowywanych przez nich potraw były letnie owoce i warzywa.  Tym razem pod okiem doświadczonych przewodników kulinarnych seniorzy stworzyli przepiękne, smakowicie wyglądające, tarty i babeczki oraz zdrowe , dietetyczne koktajle owocowe na bazie kefiru.

http://mopsplock.eu/www/galeria,art,225,lato-w-pelni

Uwieńczeniem każdego spotkania z dziedziny warsztatowych zmagań kulinarnych była wspólna degustacja i wymiana doświadczeń. Dzięki warsztatom seniorzy posiądą wiedzę jak można skomponować zdrowy, pełnowartościowy posiłek  i  pomysłowo go  zaserwować.

 

Sporządziła: DIS – J. Sz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie