SPRAWOZDANIE dot. WYDARZENIA OBJĘTEGO HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 stycznia 2019

Konferencja "Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet".

12.12.2018 – Aula Ratusza

 

 

W roku 2018 obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tą rocznicą związane jest też inne ważne wydarzenie – 100 lat temu polskie kobiety uzyskały a właściwie wywalczyły sobie prawa wyborcze. Polski parlament uchwalił rok 2018 – Rokiem Praw Kobiet.

Głównym celem konferencji pt."Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet" było podsumowanie lokalnych działań, związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Konferencja odbyła się 12 grudnia 2018 w godz. 10.00 – 14.00 w Auli Ratusza. Organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku oraz Miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Płocku. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka – Pana Andrzeja Nowakowskiego, który wystosował następujący list do przewodniczącej Zespołu:

 

"Szanowni Pani, z ogromną satysfakcją odebrałem propozycję objęcia honorowego patronatu nad konferencją pn. "Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet". 100 lat temu, wraz z powstaniem II Rzeczypospolitej, Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały czynne i bierne prawo wyborcze. Organizowana przez Państwo Konferencja będzie zatem doskonałą okazją do prezentacji działań i omówienia zagadnień dotyczących praw kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska, jakim jest przemoc w rodzinie.

Życząc Państwu sukcesu organizacyjnego oraz kolejnych inicjatyw z przyjemnością obejmuję honorowy patronat nad wydarzeniem.

 

Z poważaniem

 

Prezydent Miasta Płocka

Andrzej Nowakowski".