Spotkania ze sztuką

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 stycznia 2019

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 5 "Iskierka" przy ul. Otolińskiej 23 miały wspaniałą okazję poznać tajniki sztuki oraz rozwijać swoją kreatywność. W okresie od 20.10.2018r do 08.12.2018r. uczestniczyły w warsztatach i konkursach plastycznych.

Pierwsze spotkanie odbyło się w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Themersonów. Był to udział w warsztatach graficznych organizowanych przez Pracownię Działań Twórczych Kolor i Forma, na których poznały technikę kolografii i monotypii. Umiejętnością wykonania ciekawej pracy graficznej wykazała się jedna z naszych wychowanek Nikola Szymańska, która zajęła II miejsce w IX Ogólnopolskim Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży "Ilustracja do fragmentu opowieści Stefana Themersona "Przygody Pędrka Wyrzutka"".
Kolejne spotkanie ze sztuką to były zajęcia "Trzeci wymiar...sztuki" w Płockiej Galerii Sztuki. Podczas tego spotkania dzieci poznały historię budynku, w którym obecnie mieści się Galeria, obejrzaly wystawę "Ulica Themersonów", zapoznały się z twórczością Aleksandra Caldera, a także samodzielnie wykonały rzeźbę kinetyczną. Płocka Galeria Sztuki była także organizatorem konkursu wojewódzkiego " Życie w niepodległej", w którym nasze dzieci brały udział. Jest nam niezmiernie miło, gdyż jedna z naszych wychowanek Oliwia Dobrosielska, otrzymała w nim wyróżnienie.
Następne dwa spotkania warsztatowe odbyły się w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma. Podczas zajęć "Jesienne cudaki z owoców i warzyw" tworzyliśmy bardzo smaczne ludziki, zwierzaki i różne stworki. W trakcie grudniowego spotkania ze sztuką mogliśmy obejrzeć wystawę pt. "Anioł" ze zbiorów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA w Warszawie, a także stworzyć własnego anioła i zabrać go do domu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie