„Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 stycznia 2019

W dniu 05.12.2108 roku w ramach projektu socjalnego „Nie jestem inny- jestem wyjątkowy” w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 przy ulicy Mickiewicza 7 a odbyło się spotkanie świąteczne. Uczestnicy przy wspólnym stole razem z zaproszonym gościem Partycją Malinowską śpiewali polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło przystrojonej przez uczestników Srodowiskowego Domu Samopomocy choinki , własnoręcznie wykonanych ozdób oraz prezentów, które umiliły uroczystość.

Spotkanie było dobrym momentem , aby zastanowić się nad symboliką , jaką mają konkretne elementy Bożego Narodzenia, nad tym skąd wzięły się nasze ulubione zwyczaje i tradycje, które kształtowały się na przestrzeni wieków, a ich korzenie sięgają odległych czasów. Studentki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku przybliżyły je opowiadając o obrzędach , które różnią się między sobą w zależności od danej części naszego kraju.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres , szczególna szansa na okazywanie sobie nawzajem serdeczności i braterskich więzi. Magiczny czas, w którym wierzymy , że nie ma takich przeszkód , które powstrzymywałyby ludzi przed budowaniem prawdziwych więzi z drugim człowiekiem. Oby ta wiara pozostała w nas wszystkich przez kolejne lata.

Dziękujemy zaproszonym gościom za zaangażowanie w przygotowanie spotkania :
Pani Patrycji Malinowskiej i studentkom z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku

Autorzy projektu:
starszy specjalista pracy socjalnej Marzena Twardowska
specjalista pracy socjalnej Joanna Filant
specjalista pracy socjalnej Kinga Jarosińska

Opracował:
Kierownik ZPS 1 Grażyna Syska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie