WSPARCIE DLA SENIORA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lutego 2019

W ostatni czwartek stycznia zorganizowano dla seniorów, uczestników cyklicznych zajęć proponowanych przez Dział Integracji Społecznej, spotkanie informacyjne dotyczące różnorodnych form wsparcia skierowanych do osób starszych i niepełnosprawnych z przedstawicielem Działu Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku Panią Marzeną Tyburską.

Spotkanie prowadziła Pani Marzena Tyburska, reprezentująca Dział Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, która profesjonalnie i merytorycznie zapoznała seniorów z ofertą pomocy dla nich dedykowaną. Na spotkaniu poruszono zagadnienia dotyczące dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Omówiono także zasady dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, barier w komunikowaniu oraz technicznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.
Przedstawiono seniorom możliwości i zasady korzystania z BUS-a do przewozu osób niepełnosprawnych oraz z kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Jak się dowiedzieli podczas spotkania seniorzy, z usług tych można skorzystać zgłaszając się do Biura Rzecznika Osób Niepełnosprawnych. Seniorzy zapoznali się ponadto z zasadami dotyczącymi ubiegania się o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Udostępniono niezbędne druki np. o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego oraz wnioski dotyczące orzeczenie stopnia niepełnosprawności czy wydania Płockiej Karty Seniora.

Opracowała: DIS – J.Sz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie