Pomagamy ratować życie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 marca 2019

Z inicjatywy płockich studentek  PWSZ  – liderek lokalnego projektu  HELPERS` GENERATION, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych.

HELPERS` GENERATION to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013r przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na uczelniach. Płockie liderki przedsięwzięcia postanowiły poszerzyć przestrzeń działania w ramach projektu, dzięki temu na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Zgliczyńskiego 4, parter, pok. 31 w dniu 3 kwietnia 2019r. zostanie uruchomiony punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. W godzinach  9.00 – 15.00 zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające nasz ośrodek będą mogły dokonać rejestracji.
Podczas akcji Fundacji DKMS Polska wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 - 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.
Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.
Misją Fundacji  DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Fundacja DKMS rozpoczęła swoją działalność 25 lutego 2009 roku. Do dziś udało się zarejestrować i przebadać ponad 1 450 000 potencjalnych dawców. A 6 158 osób oddało swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.
Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji rejestracyjnej i tym samym do ratowania życia tym, których los doświadczył ciężką chorobą - nowotworem krwi.
Każdy z nas zna lub znał osoby dotknięte chorobą nowotworową. I pewnie niejednemu z nas towarzyszy smutne poczucie, że nie zdołaliśmy komuś pomóc, pomimo chęci i pełnego zaangażowania. Teraz jest możliwość wykonania drobnego, ale bardzo znaczącego gestu.

Dla nas to tylko chwila, dla chorych - szansa na życie.

Plakat


Oprac.: DIS

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie DKMS - Plakat

    DKMS - Plakat