MOPS też na niebiesko

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2019

Już od kilku lat  w miesiącu kwietniu Dział Integracji Społecznej w Płocku przyłącza się do propagowania wiedzy na temat autyzmu i solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem i ich bliskimi, realizując różne  przedsięwzięcia i projekty. W tym roku również przyłączamy się do działań realizowanych przez miasto Płock w ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu.  

W dniu 29.03.2019 w Dziale Integracji Społecznej będzie można odebrać niebieską wstążeczkę z napisem „Płock dla autyzmu”. Zachęcamy do przypięcia niebieskich wstążeczek oraz ubrania się 2 kwietnia na niebiesko – zachęca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Kwiecień jest miesiącem w którym zwracamy szczególną uwagę na potrzeby osób z autyzmem.
Klub rodziców „Razem dla Autyzmu” zaprasza w najbliższą niedzielę od godz. 10 na Stary Rynek. O 11 wystartuje IV bieg charytatywny „Razem dla Autyzmu” na dystansie ok. 5 km. Informacje i zapisy na Facebooku stowarzyszenia oraz w biurze zawodów w dniu imprezy. Uwaga: dla dzieci zaplanowano Bieg Krasnala na 100 m – wystartuje o 10.40, tu zapisów nie ma. Poza tym będą warsztaty plastyczne, zabawy sensoryczne, występy dzieci i punkt konsultacyjny dla rodziców.
Na dzień 2 kwietnia 2019 (to Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu) przygotowano na terenie naszego miasta wiele różnych wydarzeń:
* w Ratuszu o godz. 18.30 zostanie otwarta wystawa prac wykonanych przez dzieci z autyzmem, potem do nieba polecą niebieskie balony. Na ten kolor zostanie także podświetlony budynek ratusza,
* Kino za rogiem przygotowało dwa pokazy filmowe: „Super brat” i „Życie animowane”.
* w galerii Mazovia szereg atrakcji przygotowało Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu MC Program. Początek o godz. 16. W programie zabawy integracyjne, warsztaty – np. robienie ekotoreb, przedstawienie „My i nasz świat”. O 16.50 przed galerią zostaną puszczone do nieba niebieskie balony, a o 19 bańki mydlane w niebieskim świetle. W galerii również będzie punkt porad na temat autyzmu. Centrum zarezerwowało też 2 kwietnia ściankę wspinaczkową w Orlen Arenie dla dzieci z autyzmem i ich rodzeństwa.
W kwietniu po ulicach Płocka będzie jeździł niebieski autobus Komunikacji Miejskiej, w którym spotkamy wolontariuszy rozdających ulotki na temat autyzmu.

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, ale pamiętajmy o potrzebach osób dotkniętych autyzmem przez cały rok, wspierajmy ich, akceptujmy i starajmy się rozumieć.

Oprac.:DIS

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie