Wiosenna wymiana rzeczy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 kwietnia 2019

Czy z natury bardziej jesteśmy „chomikiem”, czy minimalistką? Wiosną wiele osób robi przegląd w swoich domach, szafach i garderobach. Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny również seniorzy, uczestnicy cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, chętnie przystąpili do wiosennego działania.  

W czwartek 21.03.2019r. seniorska grupa miała okazję odświeżenia swojej garderoby i nie tylko.  Niejednokrotnie żal nam czegokolwiek wyrzucać, chociaż często są to rzeczy już nam niepotrzebne, a równocześnie są takie  przedmioty których się nie wyrzuca, np. książki. Chcąc zapobiec tego typu rozterkom i dylematom, a także w konsekwencji wiosennych porządków, została zorganizowana kolejna edycja Wiosennej Wymiany Rzeczy.
Każdy z seniorów mógł przynieść kilka rzeczy. W sali przy Synagogalnej na stołach  znalazły się bardzo różne przedmioty, począwszy od odzieży, galanterii, obuwia, biżuterii, książek, dekoracji i drobnych artykułów gospodarstwa domowego. Tego dnia każdy mógł znaleźć tam  coś dla siebie, coś wartościowego i wyjątkowego. Dla jednego był to wazon, szałowa sukienka, kapelusz, czy kolczyki, dla innego książka lub filiżanka. Wymiana rzeczy to idealna okazja do tego, żeby pozbyć się rzeczy, dla nas już zbędnych, a które będą mogły się przydać komuś innemu. To także możliwość odkrycia czegoś  nowego dla siebie i poznania upodobań i gustów innych członków grupy. Był to idealny czas na szczególny sposób  integracji w grupie.
Przedmioty, które nie znalazły nowego właściciela, trafią do innych osób potrzebujących!

Oprac.: DIS-JSz.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie