Seniorzy w tearze

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2019

W dniu 27.03.2019r. razem z naszymi seniorami, uczestnikami cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętować postanowiliśmy w płockim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, gdzie seniorzy mogli poznać teatr od kulis.

Spotkanie zaczęło się pogadanką na temat historii płockiego teatru oraz tego jak wygląda proces tworzenia sztuki teatralnej. Następnie zostaliśmy zaproszeni na dużą scenę. Mogliśmy zajrzeć w zakamarki kulis, pomieszczenia osób technicznych, które odpowiedzialne są za prawidłowy przebieg spektaklu. Duże zaciekawienie wzbudziła wśród seniorów możliwość wejścia do garderoby aktorów oraz zwiedzenia pracowni krawieckiej, gdzie powstają kostiumy do przedstawień. Zwiedzający obejrzeli również pracownię scenografa, gdzie tworzone są rekwizyty i elementy wystroju. Mieliśmy też okazję zobaczyć salę - scenę kameralną.  Seniorzy brali aktywny udział w spotkaniu, zasypywali pracowników teatru nurtującymi ich pytaniami.
Dzięki, tej wizycie w teatrze seniorzy  mogli nie tylko zobaczyć to miejsce z punktu widzenia aktora czy pracownika, ale  również poznać innych „ludzi teatru” tj. scenograf, krawcowa czy choreograf, których widz nie ma okazji poznać, będąc na sztuce, a bez ich pracy żadne przedstawienie nie miałoby szans na sukces i oklaski.

Seniorzy poznali teatr od kulis w towarzystwie Pana Leszka Skierskiego, kierownika Działu Promocji i Marketingu, który z pasją podzielił się ciekawymi informacjami i  fascynacją teatrem.
Bardzo Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.


Oprac.:DIS-JG

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie