Seniorzy i nordic walking - otwarcie sezonu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 kwietnia 2019

Co prawda sezon na chodzenie z kijkami trwa cały rok, jednak wiosna wydaje się być tą porą, która najbardziej sprzyja rozpoczęciu aktywności fizycznej, również w tej formie. Dlatego seniorzy, uczestnicy zajęć cyklicznie organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, wyruszyli w plener, kontynuując tym samym projekt socjalny pn.” Seniorski maraton z kijkami”.

W piątek 1 marca 2019 r odbyło się ponowne otwarcie sezonu Nordic Walking z naszymi seniorami. Tego dnia ruszyliśmy z wiosenną edycją seniorskiego maratonu z kijkami. Inauguracyjny spacer poprzedziła jak zwykle porządna rozgrzewka po czym wspólnie ruszyliśmy na kolejne przemierzanie kilometrów naszymi ulubionymi trasami na Wzgórzu Tumskim.
Przypominamy, że NORDIC WALKING jest formą rekreacji dla każdego, warto ją uprawiać niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Marsz z kijami rozwija siłę i wytrzymałość. Wzmacnia ramiona, zmniejsza nacisk na kości piszczeli, kolana, plecy oraz biodra, odciąża stawy i ogólnie usprawnia ruchowo. Marsz sprzyja nie tylko ogólnej poprawie formy, ale jest również świetną okazją do rozmowy i integracji. Nordic walking jest coraz bardziej popularny w naszym kraju. W Polsce sport ten uprawia już ponad 3 mln osób i z roku na rok przybywa amatorów tej dyscypliny.
Zapraszamy wszystkich naszych seniorów, jeszcze nie zdecydowanych, do udziału w projekcie. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz poświęcić trochę wolnego czasu dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia.
Do zobaczenia na trasie :)

Oprac.: DIS- AK

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie