Dzień Profilaktyki Udarowej

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 czerwca 2019

To temat kolejnego czwartkowego spotkania dla seniorów, uczestników cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, którzy licznie zgromadzili się na spotkaniu z neurologiem. Zagadnienia związane ze zdrowiem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem seniorów i podobnie było również tym razem.

W czwartek 30 maja 2019 zorganizowano dla seniorów ciekawe wydarzenie edukacyjne, mające na celu budowanie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki udaru. W programie, jaki został zaproponowany przez prowadzącą spotkanie lekarza specjalistę – neurologa – Panią Annę Dziurko, znalazła się m.in. prezentacja zakończona indywidualnymi konsultacjami.
Jak alarmują hasła z medycznych periodyków, co 8 minut ktoś doznaje udaru mózgu.
Przez co jest on trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i głównym powodem niesprawności u osób powyżej 40 roku życia. Chorzy, którzy przeżywają ostrą fazę udaru, wymagają stałej opieki i pomocy w niektórych czynnościach życia codziennego.
Dzięki treściom zaprezentowanym podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się, że udarom można skutecznie zapobiegać, a podstawą skutecznej profilaktyki jest znajomość czynników ryzyka udaru mózgu i stosowanie się do kilku prostych zasad.
Frekwencja na spotkaniu świadczyła o tym jak ważny był poruszany na nim problem. Pokazało to ponadto, jak istotne, a wręcz konieczne jest propagowanie wśród społeczeństwa wiedzy na temat czynników ryzyka udaru mózgu, jak również propagowanie zdrowego stylu życia jako profilaktyki wielu poważnych chorób, w tym również udaru.

Oprac.: JSz

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Spotkanie dla seniorów dotyczące profilaktyki udarowej

  Spotkanie dla seniorów dotyczące profilaktyki udarowej

 • Powiększ zdjęcie Seniorzy - uczestnicy spotkania poświęconego profilaktyce udarowej

  Seniorzy - uczestnicy spotkania poświęconego profilaktyce udarowej

 • Powiększ zdjęcie Uczestnicy spotkania poznają zasady zdrowego stylu życia - elementy profilaktyki

  Uczestnicy spotkania poznają zasady zdrowego stylu życia - elementy profilaktyki

 • Powiększ zdjęcie Doktor neurolog omawia prezentację

  Doktor neurolog omawia prezentację