Projekt Socjalny ZPS 3 ,,Moja rodzina-moją siłą"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2019

W okresie maj-czerwiec 2019r Zespół Pracy Socjalnej Nr 3 realizował projekt socjalny ,,Moja rodzina-moją siłą"- którego celem były działania wzmacniające kompetencje wychowawczo-opiekuńcze rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny. W ramach działań projektowych odbył się cykl trzech spotkań ze specjalistami, którzy dostarczyli niezbędnej wiedzy z zakresu prawidłowego pełnienia funkcji rodzicielskich.

    W projekcie brało udział 9 rodzin. W dniu 09 maja w sali przy ul. Misjonarskiej 22 beneficjentki projektu uczestniczyły w pogadance prowadzonej przez p. Magdalenę Rogozińską- pedagoga Ośrodka Interwencji Kryzysowej na temat komunikacji w rodzinie.  W dniu 16 maja w pracowni Wydziału Nauk o Zdrowiu Mazowieckiej Uczelni Publicznej odbyła się prelekcja p. Małgorzaty Michalskiej. Panie z dużym zainteresowaniem słuchały o zasadach prawidłowej pielęgnacji małego dziecka, profilaktyce chorób dziecięcych i zdrowym stylu życia. W dniu 23 maja odbyło się ostatnie spotkanie w ramach realizowanego projektu. Tym razem  p. Jolanta Hofman- asystent rodziny w Dziale Wsparcia Dziecka i Rodziny opowiadała na temat wzmacniania więzi rodzinnych, integracji rodziny, budowaniu autorytetu rodzicielskiego. Uczestniczki aktywnie i emocjonalnie uczestniczyły w pogadance przytaczając przykłady ze swojego życia.
Po spotkaniu panie otrzymały paczki z żywnością przekazaną przez prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej- p. Grażynę Cieślik. Pani prezes dziękujemy również za wsparcie finansowe  w zakupie słodyczy i napojów.
    W ramach zakończenia i podsumowania projektu w dniu 06 czerwca wszystkie panie wraz z dziećmi odbyły spacer po Ogrodzie Zoologicznym. Lekcja dydaktyczna przeprowadzona z udziałem zwierząt dostarczyła wielu wrażeń i radości wszystkim uczestnikom. Na zakończenie spaceru dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami. Czas spędzony wspólnie z dziećmi z pewnością pozwolił zacieśnić więzi rodzinne.
    Składamy serdeczne podziękowania za pomoc wszystkim partnerom zaangażowanym w realizację projektu.


Realizatorzy projektu:
1. Aneta Kijoch
2. Elżbieta Kurek


Oprac. ZPS 3  M.G.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie