Wakacje w "Iskierce"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 września 2019


Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 5 "Iskierka" przy ul. Otolińskiej 23 w Płocku długo wyczekiwane wakacje rozpoczęły Spartakiadą, która odbyła w tym roku pod hasłem "Letnie Igrzyska – bez dopalaczy". Impreza ta była okazją do wykazania się sprawnością fizyczną oraz znajomością zasad fair play.


Lipiec upłynął dzieciom na spotkaniach odbywających się w ramach VIII Przygody z Bezpieczeństwem organizowanej przez Straż Miejską. Wychowankowie mieli możliwość nie tylko zdobywania wiedzy przydatnej w codziennym życiu, ale także skorzystania z licznych atrakcji. Dzieci dobrze bawiły się w parku Trampolin "Adrenalina", zwiedzały Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego oraz zapoznały się z pracą płockich strażaków. Atrakcją była także wizyta w McDonalds, Lodziarni Familijnej oraz wyjście do kina "Przedwiośnie" na film pt. "Corgi, psiak królowej". Największe emocje wzbudził "Bieg po wiedzę", w którym nasza Świetlica zajęła III miejsce. Ostatnie spotkanie zorganizowane przez Straż Miejską odbyło się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w towarzystwie Lwa Honorka. Tego dnia oprócz zwiedzania ZOO, miały miejsce pląsy, zabawy oraz pamiątkowe zdjęcia.
W wakacje dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej "Iskierka" miały także możliwość skorzystania z takich atrakcji, jak rejs statkiem po Wiśle czy zabawy w "Fikołkach". Rozwijały swoje zainteresowania plastyczne na zajęciach "Fantazyjna torba" zorganizowanych przez Pracownię Działań Twórczych "Kolor i Forma", muzyczne w Dziale zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej czy cukiernicze dzięki uprzejmości Piekarni "Aga – Jan".
Dodatkowo wychowankowie "Iskierki" na zajęciach przeprowadzonych w ramach akcji "Bezpromilowo = Bezpiecznie" rozmawiali na temat wpływu spożycia alkoholu na percepcję i postrzeganie rzeczywistości, dowiedziały się także, jak należy reagować, gdy za kierownicę wsiada osoba pod wpływem alkoholu.
Na spotkaniach prowadzonych przez specjalistów ds. rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP dzieci rozmawiały na temat zawodów, które chciałyby w przyszłości wykonywać i jaką szkołę należy ukończyć, aby te marzenia zostały zrealizowane.
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Iskierka" aktywnie spędzały czas również na zajęciach sportowych odbywających się na Orliku, a także na placach zabaw czy Ogródku Jordanowskim. Dzieci wypoczęte i pełne zapału wróciły we wrześniu do swoich szkół.

Oprac.:DIS-S.M, A.A

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie