Wakacyjne wędrówki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 września 2019

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej nr 13 „Słoneczny Krąg” już po wakacjach. Za nami dwa gorące, wakacyjne, pełne wrażeń i przygód miesiące. Był to czas aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

  

 Wakacyjne wędrówki rozpoczęliśmy od spacerów po mieście, zwiedzania w promieniach słońca, kończąc w lodziarni przy fontannie. Kolejne kroki kierowaliśmy w stronę osiedlowych Orlików, placów zabaw i siłowni pod chmurką, aby tam wzmacniać naszą sprawność fizyczną i uczyć się sportowej rywalizacji. Będąc uczestnikami kreatywnych warsztatów w Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wykazaliśmy się, jak zawsze dużą aktywnością, pracując z zaangażowaniem i zainteresowaniem. Zawsze ciekawi nowych doświadczeń spotkaliśmy się na zajęciach edukacyjnych z p. Beatą Cybulą z OHP, w trakcie których dowiedzieliśmy się o „Zawody przyszłości”. Interesujące były również kolejne spotkania z p. Anną Wawrzyńską z Fundacji Feniks i sierż. szt. Aleksandrą Lipowską, związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym.
Prawdziwy relaks i wyciszenie, a także chwilę wzruszeń odczuliśmy w Kinie za Rogiem oglądając projekcje filmów pt. „Był sobie pies” i „Disco robaczki”.
Kto nas zna, ten wie, jak bardzo lubimy czytać. I to właśnie za sprawą potrzeby rozwoju intelektualnego często wędrowaliśmy do Filii Bibliotecznych Książnicy Płockiej -  wypożyczając bajki, audiobooki i filmy. W trakcie odbywających się tam cyklicznie literackich zajęciach mieliśmy okazję: poznać twórczość Kornela Makuszyńskiego i historię najbardziej rozpoznawalnego bohatera jego książek – Koziołka Matołka, stworzyliśmy własną książkę na podstawie bajki „ Jak Krawiec Niteczka został królem”, zgłębiliśmy tajniki „Tumskich potyczek językowych”, uczestniczyliśmy w zabawach rytmiczno – ruchowych z chustą animacyjną, chętnie przytulaliśmy gromadkę kolorowych, egzotycznych zwierząt.
Zawsze ochoczo bierzemy udział w imprezach okolicznościowych, więc i tym razem udaliśmy się do Spółdzielczego Domu Kultury. A tu frajda! Wesołe zabawy i konkursy z nagrodami. Stąd już o krok było na Orlen Arenę, więc zawędrowaliśmy tam korzystając, ku uciesze wszystkich, z bezpiecznej wspinaczki. A, że lubimy się integrować, zmęczeni przybyliśmy z wizytą do świetlicy „7 życzeń”, by znaleźć tu odpoczynek i zjeść pyszny posiłek w towarzystwie Świetlicy „Pozytywka”.
    Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a nasza wakacyjna wędrówka dobiegła końca. I choć wakacje się skończyły, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil na długo pozostaną w naszej pamięci. A fotografie pozwolą nam przeżywać każdego dnia radosny czas wakacji.


Oprac.: DIS-E.W.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie