Podsumowanie roku w Klubie Wolontariatu

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 stycznia 2020

Końcówka roku i początek nowego sprzyja przemyśleniom i robieniu planów na nadchodzące miesiące. Na takie podsumowanie zdecydowali się także wolontariusze działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku.

W grudniu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Była to doskonała okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy na co dzień bezinteresownie pomagają naszym podopiecznym. W szczególny sposób doceniliśmy także osoby, które wyróżniały się w ciągu całego roku i systematycznie podejmowały różnego rodzaju inicjatywy skierowane do najbardziej potrzebujących. Przy tej okazji złożyliśmy sobie także najszczersze świąteczne życzenia. Jeszcze przed świętami kilkoro naszych wolontariuszy wzięło udział w międzypokoleniowym przedstawieniu pt. „Co z tą gwiazdką?”, którego premiera odbyła się podczas spotkania wigilijnego świetlic środowiskowych. Jak co roku w grudniu wzięliśmy udział w zbiórce żywności pod hasłem „Tak, pomagam” organizowanej przez Caritas Diecezji Płockiej. Wolontariusze przez dwa dni zbierali żywność w marketach spożywczych na terenie miasta.
W styczniu 2020 roku natomiast podczas comiesięcznego spotkania podsumowaliśmy rok 2019 oraz dyskutowaliśmy o planach na nadchodzące miesiące. Mamy nadzieję, że naszym wolontariuszom uda się zrealizować kilka ciekawych projektów, które zostały zaplanowane. Omówiliśmy bieżące sprawy i zgłoszenia – tradycyjnie pierwszym przedsięwzięciem naszych wolontariuszy był udział w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie Klubu Wolontariatu licznie zjawili się w Orlen Arenie i pomagali w obsłudze stoiska Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wspólnym wypracowaniu efektu, jakim były puszki pełne pieniędzy zebranych na WOŚP.

Oprac.: DIS – S. Sz.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wolontariusze na scenie podczas przedstawienia wigilijnego

  Wolontariusze na scenie podczas przedstawienia wigilijnego

 • Powiększ zdjęcie wolontariusze podczas grudniowego spotkania

  wolontariusze podczas grudniowego spotkania

 • Powiększ zdjęcie Wolontariusze dyskutują o planach na Nowy Rok

  Wolontariusze dyskutują o planach na Nowy Rok

 • Powiększ zdjęcie Wolontariuszki biorące udział w finale WOŚP

  Wolontariuszki biorące udział w finale WOŚP