Zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lutego 2020

 

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Słoneczny Krąg” spotkały się w dniu 21 stycznia br., by zainaugurować cykliczne zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Okazją do spotkania był Dzień Babci i Dziadka.

 

Zorganizowane zajęcia otwarte spotkały się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony rodziców, dostrzegających potrzebę organizacji tego typu wydarzeń. Założeniem przeprowadzonych zajęć było przede wszystkim ukazanie różnych form ekspresji dziecięcej i aktywne włączenie rodziców w życie świetlicy. Dzieci rozwijały inwencję twórczą, wzmacniały relację w grupie. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania rodziców z pracą wychowawców, zaobserwowania zachowań własnego dziecka na tle grupy, wspólne, przyjemne spędzenie czasu.
Podczas zajęć dzieci, pod czujnym okiem rodziców, wykonywały laurki dla Babci i Dziadka. Materiały kreatywne i plastyczne zostały dobrane tak, by zaciekawić dzieci, zainspirować rodziców i zaprosić do aktywnego uczestnictwa. Wszyscy wykazali duże zainteresowanie i zaciekawienie wykonywaną pracą – byli bardzo aktywni, przejęci i zafascynowani. Dzieci wykazywały ogromną staranność i dbałość o estetykę swojej pracy wzbogacając ją kolorowymi wstążkami, brokatem i różnymi dostępnymi świecidełkami, upiększając tym samym efekt końcowy. Ważna była bowiem, chęć tworzenia własnej pracy i pomysł na jej realizację, a uwaga zwrócona była na to, czego wcześniej dzieci już się nauczyły tj. planowość kolejno następujących po sobie działań twórczych. Istotny był również wybór materiałów plastycznych, zaprojektowanie wzoru oraz sposób łączenia poszczególnych elementów w całość.
Na zakończenie każde dziecko zaprezentowało wykonaną laurkę, odczytało zredagowane życzenia, wierszyk, a następnie wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w słodkim poczęstunku. Dla nas dorosłych największą nagrodą była radość i szczęście w oczach dziecka. Bo wspólnie spędzonych chwil nic i nikt nie jest w stanie zastąpić.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywny udział i tak duże zainteresowanie. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Oprac.: DIS-B.I, E.W

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dzieci projektują laurkę

  Dzieci projektują laurkę

 • Powiększ zdjęcie Dzieci dobierają potrzebne materiały

  Dzieci dobierają potrzebne materiały

 • Powiększ zdjęcie Dzieci przygotowują poszczególne elementy laurek

  Dzieci przygotowują poszczególne elementy laurek

 • Powiększ zdjęcie Dzieci z rodzicami rozpoczynają pracę

  Dzieci z rodzicami rozpoczynają pracę

 • Powiększ zdjęcie Kolorowe laurki wykonane przez dzieci

  Kolorowe laurki wykonane przez dzieci

 • Powiększ zdjęcie Wspólny słodki poczęstunek

  Wspólny słodki poczęstunek