Jak dobrze mieć babcię i dziadka!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2020

24 stycznia na zaproszenie dzieci ze świetlic środowiskowych seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora uczestniczyli w uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci ze świetlicy „Dom Marzeń” i „Chatka Puchatka”, pod czujnym okiem swoich wychowawców, przygotowały program artystyczny z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Babci i Dziadka. Odświętnie ubrani seniorzy stawili się w Domu Darmstadt, by z uwagą wysłuchać występu przygotowanego specjalnie dla nich. Wiersze, oryginalne piosenki i upominki własnoręcznie przygotowane przez dzieci, zabawne konkursy – to tylko niektóre atrakcje, jakie tego dnia czekały na seniorów. Podczas występu seniorzy mogli podziwiać talenty aktorsko-wokalne małych podopiecznych ze świetlic. Nie brakowało gromkich braw od seniorów, które były wyrazem zachwytu. Po zakończonym występie dzieci wręczyły samodzielnie wykonane kartki okolicznościowe dla babć i dziadków. Po artystycznej uczcie dzieci zaprosiły seniorów do wspólnych konkursów. Była znana z programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”, konkurs tańca na gazecie oraz wspólny układ taneczny. Na zakończenie nie zabrakło także słodkiej niespodzianki w postaci pysznego tortu.
Spotkanie było niezwykle pouczające dla obydwu stron. Seniorzy, którzy bardzo często nie mają stałego kontaktu ze swoimi wnukami mieli okazję spotkać się z dziećmi i poczuć radość wspólnego świętowania. Z kolei dzieci ze świetlic oprócz tego, że mogły zrobić coś dobrego dla innych, zobaczyły także jak budować dobre relacje ze starszymi.

Oprac. DIS – S. Sz.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Spotkanie z okazji dnia babci i dziadka

  Spotkanie z okazji dnia babci i dziadka

 • Powiększ zdjęcie Dzieci i seniorzy bawią się razem

  Dzieci i seniorzy bawią się razem

 • Powiększ zdjęcie Dziewczynki ze świetlicy środowiskowej występują dla seniorów

  Dziewczynki ze świetlicy środowiskowej występują dla seniorów

 • Powiększ zdjęcie Seniorka i chłopiec ze świetlicy środowiskowej kroją tort

  Seniorka i chłopiec ze świetlicy środowiskowej kroją tort

 • Powiększ zdjęcie Seniorzy otrzymują kartki z życzeniami od dzieci

  Seniorzy otrzymują kartki z życzeniami od dzieci

 • Powiększ zdjęcie Seniorzy z dziećmi podczas konkursu

  Seniorzy z dziećmi podczas konkursu

 • Powiększ zdjęcie Wolontariuszka prowadzi konkurs dla seniorów

  Wolontariuszka prowadzi konkurs dla seniorów