„Halo Senior”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 kwietnia 2020

„Halo Senior” to inicjatywa pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, która zakłada stworzenie sieci wsparcia telefonicznego dla płockich seniorów. Pomysł powstał w odpowiedzi na potrzeby seniorów z Klubu Aktywnego Seniora MOPS.

 

Pomimo  obowiązujących obecnie restrykcji pracownicy Działu Integracji Społecznej MOPS pozostają cały czas w kontakcie telefonicznym z osobami starszymi, którzy przed stanem epidemii uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Klubu Aktywnego Seniora. Rozmowy telefoniczne dodatkowo prowadzone przez pracowników DIS, dotyczące pomocy w formie zrobienia zakupów przez wolontariuszy dla seniorów, pokazały, że samo udzielanie im wsparcia w tej formie jest niewystarczające, a ich potrzeby i problemy wymagają dodatkowych interwencji. Tak powstał pomysł projektu.

Postanowiliśmy nie czekać, aż osoby potrzebujące same zgłoszą się z prośbą o pomoc, tylko wychodzimy im naprzeciw i rozszerzamy swoją ofertę pomocy, kierując ją do każdego seniora potrzebującego kontaktu i wsparcia.

Głównym założeniem tej inicjatywy jest zapobieganie zjawisku samotności wśród osób starszych oraz umożliwienie samotnym seniorom kontaktu z drugim człowiekiem poprzez rozmowę telefoniczną.

Adresatami naszych działań są płoccy seniorzy.

Rozmowy telefoniczne będą prowadzone przez pracowników Działu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, a także, w razie potrzeb przez wolontariuszy MOPS.

Według założeń projektu pracownicy DIS będą dzwonić do osób potrzebujących rozmowy, które aktywnie korzystały dotąd z naszego wsparcia, jak również może do nas zadzwonić każdy inny senior, który czuje się samotny i potrzebuje choć chwili rozmowy z drugim człowiekiem.

Rozmowy będą miały za zadanie podnieść na duchu, zapewnić kontakt ze światem zewnętrznym oraz zminimalizować uczucie opuszczenia i osamotnienia, a ich zakres będzie obejmował różne tematy - osobiste, zdrowotne, kulturowe itp.

 

Pomoc będzie realizowana w godzinach pracy Ośrodka:

od poniedziałku do środy 7.30 – 15.00

w czwartki i piątki  8.30-15.30.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu

024 364 02 23

 

Oprac.:DIS

Galeria

  • Powiększ zdjęcie