Projekt socjalny ZPS Nr 3 i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Płocku pt. „ Spotkanie kulturalno – integracyjne seniorów”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 listopada 2017

Pracownicy socjalni ZPS Nr 3 wspólnie z Panią Grażyną Cieślik Prezes PKPS w Płocku po raz kolejny zrealizowali projekt socjalny skierowany do osób korzystających z pomocy w formie usług opiekuńczych.

Projekt pt. „ Spotkanie kulturalno – integracyjne dla seniorów” zakładał spotkanie ze sztuką w teatrze, zminimalizowanie poczucia osamotnienia, wspólne spędzenie czasu. Osoby korzystające z usług sporadycznie opuszczają swoje mieszkania, dlatego w dniu 7 listopada 2017r. 10 podopiecznych wraz z opiekunkami i pracownikami socjalnymi mieli przyjemność oglądać spektakl w Teatrze Dramatycznym w Płocku pt.: „ Poskromienie złośnicy”. Ze względu na ograniczone możliwości w poruszaniu się osób zorganizowaliśmy transport samochodami z miejsca zamieszkania do teatru, a następnie odwiezienie do domu. Po spektaklu było wiele wzruszeń i słów podziękowania, które motywują nas do kolejnych działań.

            Dziękujemy sponsorom za pomoc w realizacji projektu, Działowi Administracyjnemu MOPS i Środowiskowemu Domu Samopomocy za pomoc w dowozie osób.

 

 

Realizatorzy projektu:

  1. Grażyna Cieślik – PKPS w Płocku
  2. Beata Lewandowska – ZPS 3
  3. Gabriela Szymańska – ZPS 3
  4. Góra Maria – ZPS 3

Galeria

  • Powiększ zdjęcie