Numery i cyfry w naszym życiu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 stycznia 2018

Kolejne czwartkowe spotkanie seniorów – 18 stycznia, dotyczyło tym razem numerologii i numerów, cyfr w naszym codzienny funkcjonowaniu. Omawiano ich znaczenie i symbolikę, a także dyskutowano o tym jak wiele numerów i cyfr trzeba pamiętać, żeby sprawnie się nimi posługiwać i żeby ułatwiały nam życie. Jednak aby pamięć nas nie zawodziła trzeba o to dbać, dlatego zajęcia nie obyły się również bez kilku ćwiczeń z liczbami w roli głównej.

Były to zajęcia typu „z przymrużeniem oka” . Tak jak niektórzy czytają horoskopy związane ze znakami zodiaku, tak inni wierzą, że liczby nie tylko opisują naszą rzeczywistość, ale i prognozują nasz los. Pomimo, że poglądy w tym względzie uczestnicy spotkania mieli zróżnicowane, wszyscy z zainteresowaniem zgłębiali tajniki numerologii. I nikt nie był w stanie zaprzeczyć, że liczby są obecne w niemalże każdym aspekcie naszego  życia. Począwszy od daty urodzenia, czy numeru Pesel, poprzez parametry numeryczne nas samych – wzrost, waga, rozmiar ubrań czy obuwia.  Numery mają nasze mieszkania, tablice rejestracyjne samochodów, znając numer telefonu, dzwonimy do siebie, a cyfry w hasłach strzegą dostępu do naszych kont bankowych, poczty elektronicznej czy komputera. A ponieważ miesiące, właśnie rozpoczętego nowego roku, również opisywane są cyframi, rozmowy dotyczyły między innymi także zamierzeń na kolejne pory roku i były nawiązaniem do poprzednich zajęć o planach i noworocznych postanowieniach. Padły deklaracje w odniesieniu do wiosny, jako doskonałej pory na aktywność ruchową w plenerze i powrót do lepszej formy fizycznej. Pojawiły się informacje o wakacyjnych zamierzeniach podróżniczych. I jak się okazało… wiosenna gimnastyka to liczenie kroków lub kilometrów, a podróże to daty wyjazdu i powrotu, cena wynajmowanej kwatery, a miejsce wypoczynku mają przecież współrzędne GPS.

Na zakończenie seniorzy dostali prace domowe – liczbowe łamigłówki oraz zagadki i co najważniejsze mieli za zadanie zapamiętać datę i godzinę kolejnych zajęć. Wychodząc gorliwie nas zapewniali, że będą obecni na 100%.

 

 

Oprac.: DIS

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie