Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

W „Domu Marzeń” wiele się dzieje

Przejdź do - W „Domu Marzeń” wiele się dzieje

W miesiącu październiku celem zajęć w naszej placówce było stymulowanie różnych form aktywności wychowanków, rozwijanie wyobraźni oraz wdrażanie do odkrywania swoich możliwości. Dzieci miały okazję przeżyć chwile pełne zabawy i radości, a także wzbogacić swoją wiedzę i realizować się artystycznie.

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: W „Domu Marzeń” wiele się dzieje

GOŚCINNIE W ŚWIETLICY „7 ŻYCZEŃ”

Przejdź do - GOŚCINNIE W ŚWIETLICY „7 ŻYCZEŃ”

Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje swoje barwne oblicze. W naszej świetlicy także zrobiło się kolorowo i to nie tylko za sprawą dekoracji, ale także nietuzinkowych gości.

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: GOŚCINNIE W ŚWIETLICY „7 ŻYCZEŃ”

JEŚLI CHCESZ POMÓC…

Przejdź do - JEŚLI CHCESZ POMÓC…

W związku z okresem zimowym i występowaniem niskich temperatur prowadzimy zbiórkę środków czystości i bielizny osobistej dla osób bezdomnych… JEŚLI CHCESZ POMÓC… zorganizuj zbiórkę wśród znajomych, w zakładzie pracy, w szkole, w przedszkolu.

Zbieramy: mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, ręczniki, maszynki do golenia oraz bieliznę osobistą.

Zrób paczkę i dostarcz ją MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W PŁOCKU, DZIAŁ WSPARCIA I REHABILITACJI SPOŁECZNEJ, UL. Zgliczyńskiego 4 pokój 35 lub 36.

 WSZELKIE OTRZYMANE DARY ZOSTANĄ PRZEKAZANE OSOBOM BEZDOMNYM KORZYSTAJĄCYM Z POMOCY PUNKTU HIGIENY SANITARNEJ (ŁAŹNI MIEJSKIEJ) i OGRZEWALNI dla OSÓB BEZDOMNYCH.

 

Za okazaną pomoc dziękuje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku

5 grudnia 2019

Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” - II edycja

Przejdź do - Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” - II edycja

Pracownicy socjalni ZPS 3 zorganizowali w dniu 28 listopada spotkanie andrzejkowe dla 20 osób starszych, samotnych, korzystających ze wsparcia MOPS.

4 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” - II edycja

Seniorzy w Towarzystwie Naukowym Płockim

Przejdź do - Seniorzy w Towarzystwie Naukowym Płockim

Klub Aktywnego Seniora listopad rozpoczął w patriotycznym duchu. Nasi seniorzy chcąc bliżej poznać historię swojego miasta i okolicy 07.11.2019r. wybrali się do Towarzystwa Naukowego Płockiego.

30 listopada 2019
Czytaj więcej o: Seniorzy w Towarzystwie Naukowym Płockim

“ Zioła- zdrowie z darami natury w naszym domu. Ziołolecznictwo i kosmetyki”

Przejdź do - “ Zioła- zdrowie z darami natury w naszym domu. Ziołolecznictwo i kosmetyki”

Projekt realizowany był przy współpracy z wychowawcami świetlic środowiskowych -Pani Bożeny Iwańskiej i Pani Eweliny Wachaczyk.  Skierowany został do dzieci uczęszczające do Świetlic Środowiskowych: “ Słoneczny Krąg”,  “ Pozytywka” i “ 7- życzeń”a także do ich opiekunów. Celem działania  było uświadomienie uczestnikom korzyści związanych z korzystania z naturalnych składników i ziół oraz wzbudzenie zaciekawienia ziołami i ich wykorzystania w codziennym życiu.

27 listopada 2019
Czytaj więcej o: “ Zioła- zdrowie z darami natury w naszym domu. Ziołolecznictwo i kosmetyki”

„Pozytywka” kolorami jesieni malowana

Przejdź do - „Pozytywka” kolorami jesieni malowana

Jesień to pora roku, która odsłania przed nami dwa oblicza. Z jednej strony smutek i przygnębienie, z drugiej – wielość barw i piękna. Październik to wyjątkowy artysta, który zaprosił nas do swojego świata układając w parkowych alejkach malowniczy dywan. Idąc po nim mogliśmy przenieść się w bajkowy świat, odnaleźć jesienne skarby, a odpoczywając na parkowych ławeczkach znaleźliśmy czas na chwilę refleksji i zadumy.
 

27 listopada 2019
Czytaj więcej o: „Pozytywka” kolorami jesieni malowana

Projekt socjalny „Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień”

Przejdź do - Projekt socjalny „Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień”

Zespół Pracy Socjalnej Nr 4 w październiku realizował projekt socjalny „Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień”. Pracownik socjalny Pani Małgorzata Poreda zorganizowała dla bezrobotnych kobiet warsztaty twórcze, które służy pogłębieniu refleksji o życiu, przyjrzeniu się własnym marzeniom, dokonaniom, uczuciom.

27 listopada 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień”

W noc świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja…

Przejdź do - W noc świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja…

Dział Obsługi Projektów zorganizował zabawę andrzejkową dla dzieci i młodzieży biorących udział w projekcie „Usługi społeczne świadczone w społeczności lokalnej na terenie Miasta Płocka”.

26 listopada 2019
Czytaj więcej o: W noc świętego Andrzeja, pannom z wróżb nadzieja…

„BOROWICZKI WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW”

Przejdź do - „BOROWICZKI WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW”

PROJEKT SOCJALNY ZESPOŁU PRACY SOCJALNEJ NR1
„BOROWICZKI WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW”
Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 realizował powyższy projekt na trzech cotygodniowych spotkaniach w dniach 10, 17 i 24 października br. Uczestniczyło w nim 10 osób. Mieszkanki Osiedla Borowiczki zaangażowały się w zbieranie dokumentów, pamiątkowych wydawnictw, książek. Okazało się, że nie dysponują własnymi fotografiami dokumentującymi wygląd dawnego osiedla.

26 listopada 2019
Czytaj więcej o: „BOROWICZKI WE WSPOMNIENIACH MIESZKAŃCÓW”