Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

   

 

Artykuły

MOPS po raz kolejny wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czynnie włączył się w kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

18 stycznia 2019
Czytaj więcej o: MOPS po raz kolejny wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Spotkania ze sztuką

Przejdź do - Spotkania ze sztuką

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 5 "Iskierka" przy ul. Otolińskiej 23 miały wspaniałą okazję poznać tajniki sztuki oraz rozwijać swoją kreatywność. W okresie od 20.10.2018r do 08.12.2018r. uczestniczyły w warsztatach i konkursach plastycznych.

15 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Spotkania ze sztuką

WSPÓŁRACA Z ZAKŁADEM KARNYM W PŁOCKU

Przejdź do -  WSPÓŁRACA Z ZAKŁADEM KARNYM  W PŁOCKU

W  dniu 17 grudnia 2018  zorganizowano spotkanie o charakterze edukacyjnym dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Płocku mające na celu wsparcie procesu resocjalizacji osadzonych.

9 stycznia 2019
Czytaj więcej o: WSPÓŁRACA Z ZAKŁADEM KARNYM W PŁOCKU

SPRAWOZDANIE dot. WYDARZENIA OBJĘTEGO HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PŁOCKA

Konferencja "Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet".

12.12.2018 – Aula Ratusza

 

 

W roku 2018 obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tą rocznicą związane jest też inne ważne wydarzenie – 100 lat temu polskie kobiety uzyskały a właściwie wywalczyły sobie prawa wyborcze. Polski parlament uchwalił rok 2018 – Rokiem Praw Kobiet.

Głównym celem konferencji pt."Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet" było podsumowanie lokalnych działań, związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Konferencja odbyła się 12 grudnia 2018 w godz. 10.00 – 14.00 w Auli Ratusza. Organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku oraz Miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Płocku. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka – Pana Andrzeja Nowakowskiego, który wystosował następujący list do przewodniczącej Zespołu:

 

"Szanowni Pani, z ogromną satysfakcją odebrałem propozycję objęcia honorowego patronatu nad konferencją pn. "Kobiety wolne od przemocy. Podsumowanie Roku Praw Kobiet". 100 lat temu, wraz z powstaniem II Rzeczypospolitej, Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały czynne i bierne prawo wyborcze. Organizowana przez Państwo Konferencja będzie zatem doskonałą okazją do prezentacji działań i omówienia zagadnień dotyczących praw kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska, jakim jest przemoc w rodzinie.

Życząc Państwu sukcesu organizacyjnego oraz kolejnych inicjatyw z przyjemnością obejmuję honorowy patronat nad wydarzeniem.

 

Z poważaniem

 

Prezydent Miasta Płocka

Andrzej Nowakowski".

9 stycznia 2019

Wigilia

Przejdź do - Wigilia

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

27 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Wigilia

Projekt socjalny „Wspólnie raźniej” realizowany przez ZPS Nr 1

Przejdź do - Projekt socjalny „Wspólnie raźniej” realizowany przez ZPS Nr 1

Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu pod nazwą „Na przekór samotności”. Powstała wówczas grupa ma obecnie charakter grupy samopomocy. Członkowie jej wzajemnie się wspierają, aktywnie uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach. Liczba uczestników zwiększyła się do 10 – ciu.

Spotkania nadal odbywają się w każdy czwartek w Ośrodku Socjoterapii dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych ul. Borowicka 3b, pod patronatem Zarządu PCK w Płocku. Organizujemy spotkania i pogadanki przy drobnym poczęstunku, także zajęcia o charakterze plastyczno – technicznym.

Dotychczas odbyły się spotkania z dzielnicowym, Panem Witoldem Balcerzakiem na temat ogólnego bezpieczeństwa w rejonie Borowiczek. Gościła Pani Katarzyna Lorens, z Wydziału Prewencji KM Policji w Płocku. Uczestnicy projektu z zainteresowaniem wysłuchali informacji o zagrożeniach min. w związku z namawianiem na sprzedaż ratalną sprzętów o wysokich cenach, o nowych metodach oszukiwania osób starszych, także o zachowaniu ostrożności przy korzystaniu z bankomatów. Poruszono też problem zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla.

Ciekawym było spotkanie z dietetykiem- Panią Agnieszką Bednarską.

Pani dietetyk zachęcała do zdrowego sposobu odżywiania się. Ważnym elementem była rozmowa o zanieczyszczeniu środowiska, jak unikać spożywania najbardziej niezdrowych produktów, na co zwracać uwagę przy zakupie produktów.

Przed Świętem Wszystkich Zmarłych z produktów przyniesionych przez uczestników tworzone były wiązanki na groby. Każdy z uczestników mógł wykonać samodzielnie stroik na grób bliskich.

W ramach współpracy i współudziału w projekcie socjalnym „Spotkania z kulturą” uczestnicy byli zaproszeni do kina Helios na film „Planeta singli 2”.

W dniu 6 grudnia wspólnie z autorkami projektu „Spotkanie Wigilijne” zorganizowano spotkanie świąteczne. Udekorowano stoły, przygotowano potrawy wigilijne. Uczestnicy otrzymali paczki żywnościowe, które tradycyjnie wręczył Mikołaj.

Na ostatnim w tym roku spotkaniu 13 grudnia wykonywano ozdoby świąteczne w postaci bałwanków. Uczestnicy sami je robili i każdy zabrał samodzielnie wykonaną ozdobę do domu. Na koniec składano sobie szczere życzenia świąteczne.

Naszych uczestników zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 10 stycznia 2019 r.

 

9 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Wspólnie raźniej” realizowany przez ZPS Nr 1

Projekt socjalny "Cztery pory roku"

Przejdź do - Projekt socjalny "Cztery pory roku"

W dniu 5.12.2018 roku Zespół Pracy Socjalnej nr 1 realizował pierwsze z cyklicznych spotkań w ramach projektu socjalnego “ Cztery pory roku”.

 Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej  Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul Misjonarskiej 22.

 Spotkanie skierowane było do 35 dzieci ze świetlic środowiskowych “ Pozytywka” i  “Słoneczny krąg”

 Nawiązano współprace z Nadleśnictwem Płock.

 Dzieci uzyskały wiedze na temat zmian jakie zachodzą w lesie w związku z nadejściem zimy, jak właściwie opiekować się i pomagać w tym okresie zwierzętom,

 jak dokarmiać ptaki oraz wiele innych informacji na temat lasu i jego mieszkańców.

 Wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu otrzymały świąteczne upominki

9 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny "Cztery pory roku"

KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, iż z uwagi na bardzo niskie temperatury i niesprzyjające warunki atmosferyczne

Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych przy ul. Otolińskiej 23

będzie czynna:

od dnia 03.01.2019r. do odwołania w godzinach od 16:00 do 9:00

3 stycznia 2019

Środa z animacją

Przejdź do - Środa z animacją

To tytuł projektu, zrealizowanego przez Dział Integracji Społecznej we współpracy z Zespołem Pracy Socjalnej nr 3, skierowanego do dzieci z terenu Starego Miasta. Projekt polegał na organizacji  otwartych warsztatów twórczych i ekspresji ruchowej.

31 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Środa z animacją

Spotkania ze sztuką

Przejdź do - Spotkania ze sztuką

 Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 5 "Iskierka" przy ul. Otolińskiej 23 miały wspaniałą okazję poznać tajniki sztuki oraz rozwijać swoją kreatywność.

17 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Spotkania ze sztuką