Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

   

 

Artykuły

Las w czterech porach roku

Przejdź do - Las w czterech porach roku

   W dniu 07.03.2019 r.  odbyło się kolejne  spotkanie w ramach projektu socjalnego „Las w czterech porach roku”. Gośćmi byli podopieczni świetlic środowiskowych Słoneczny Krąg i Pozytywka.

15 marca 2019
Czytaj więcej o: Las w czterech porach roku

Być kobietą

Przejdź do - Być kobietą

Każdy miesiąc ma swój wyjątkowy dzień. Nie inaczej jest w przypadku marca, który bezdyskusyjnie należy do płci pięknej. Z racji, iż – już od ponad 100 lat - ósmego marca  obchodzimy  Dzień Kobiet  niemożliwe jest, aby nie było o nim głośno. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami. Również seniorzy, uczestnicy cyklicznych zajęć organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, świętowali z okazji 8 marca.

14 marca 2019
Czytaj więcej o: Być kobietą

Spotkanie seniorow - Dzień kota

Przejdź do - Spotkanie seniorow - Dzień kota

   Ostatnie w lutym czwartkowe zajęcia seniorów, cyklicznie organizowane przez Dział Integracji Społecznej, poświęcone były tematowi kotów w naszym życiu, otoczeniu i ich roli jako naszych czworonożnych przyjaciół. Temat spotkania wiązał się z obchodzonym w Polsce od 2006r. Światowym Dniem Kota, który w tym roku przypadał 17 lutego.

13 marca 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie seniorow - Dzień kota

Zagrożenia w cyberprzestrzeni

Przejdź do - Zagrożenia w cyberprzestrzeni

     Wychodząc naprzeciw wyzwaniom XXI wieku związanych z rozwojem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK)  pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej Nr 1 wyszli z inicjatywą edukowania lokalnej społeczności  w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci. Powstał  projekt socjalny „ Kształtowanie postaw społecznych wobec współczesnych zagrożeń cyberprzestrzeni” skierowany  do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Zagrożenia w cyberprzestrzeni

Informacja dotycząca „bonu żłobkowego”.

Uchwałą Rady Miasta Płocka  nr 84/V/2019 z dnia 28 lutego 2019 roku został wprowadzony Wieloletni program osłonowy na terenie Miasta Płocka  „Płock bon żłobkowy”, uchwałą nr 85/V/2019 z dnia 28 lutego 2019 roku zostało dla celów realizacji programu podwyższone kryterium dochodowe obowiązujące w pomocy społecznej do 365% na osobę w rodzinie  / na dzień dzisiejszy jest to kwota 1 927,20zł.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca „bonu żłobkowego”.

Foto wspomnienia

Przejdź do - Foto wspomnienia

Kolejne spotkanie seniorów, które odbyło się w dniu 21.02.2019r. poświęcone było wspomnieniom z najciekawszych spotkań i aktywności seniorów z roku 2018r. Wspomnieniom towarzyszył pokaz zdjęć. Seniorzy wspominali i komentowali z rozbawieniem uwieczniony na zdjęciach m.in.  Dzień Kobiet, Dzień Seniora, Spotkanie andrzejkowe, wigilię.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Foto wspomnienia

Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

Przejdź do - Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

Dzięki pozyskaniu środków unijnych otworzyliśmy wypożyczalnię, która umożliwia bezpłatne użyczenie sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego każdej osobie zamieszkującej na terenie Płocka posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem na konieczność korzystania z określonego sprzętu.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego.

W ferie nuda? W świetlicach to się nie uda!

Przejdź do - W ferie nuda? W świetlicach to się nie uda!

    Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Wychowawcy ze świetlic  środowiskowych zadbali o to, by ta wyczekiwana chwila odpoczynku od obowiązków szkolnych nie zamieniła się w nudę. Zajęcia organizowane w  placówkach zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko, bez względu na wiek i zainteresowania, mogło w sposób atrakcyjny spędzić czas.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: W ferie nuda? W świetlicach to się nie uda!

Słodka alternatywa tłustoczwartkowych pączków

Przejdź do - Słodka alternatywa tłustoczwartkowych pączków

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „ Pozytywka” postanowiły Tłusty Czwartek uczcić  w nietypowy sposób.

11 marca 2019
Czytaj więcej o: Słodka alternatywa tłustoczwartkowych pączków

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”

DOFINANSOWANIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH STUDENTÓW

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu

Aktywny Samorząd” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2019r. na terenie miasta Płocka

Do 30 marca 2019 r. niepełnosprawni uczniowie szkół pomaturalnych, studenci i doktoranci mogą starać się o dofinansowanie kosztów nauki w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Z programu podobnie jak w zeszłej edycji programu mogą skorzystać osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym), którzy uczą się w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

8 marca 2019
Czytaj więcej o: Rusza kolejna edycja pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”