Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

   

Artykuły

Nie jestem inny - jestem wyjątkowy

Przejdź do - Nie jestem inny - jestem wyjątkowy

W okresie od marca do grudnia 2018 roku ZPS – 1 realizuje projekt socjalny „Nie jestem inny – jestem wyjątkowy”, dla osób przebywających w ŚDS, przy ul. Mickiewicza 7A.

23 maja 2018
Czytaj więcej o: Nie jestem inny - jestem wyjątkowy

Projekt socjalny "Zabawa z piłką nożną"

Przejdź do - Projekt socjalny "Zabawa z piłką nożną"

W ramach realizowanego projektu socjalnego “ Zabawa z piłką nożną” oraz nawiązanej współpracy z Wisłą Płock

dzieci biorące udział w projekcie ponownie miały możliwość obejrzenie meczu w grupie mistrzowskiej pomiędzy

Wisłą Płock a Koroną Kielce. Zwycięstwo Wisły dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Życzymy kolejnych zwycięstw i dziękujemy za zaproszenie.

 

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny "Zabawa z piłką nożną"

Ekologiczne warsztaty u Seniorów

Przejdź do - Ekologiczne warsztaty u Seniorów

W czwartek, 16 maja odbyła się druga część zajęć pt. „Eko-Senior”. Podczas zajęć pokazaliśmy Seniorom, jak dać „drugie życie” plastikowej butelce.

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Ekologiczne warsztaty u Seniorów

Konferencja "Bliżej autyzmu"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Bliżej autyzmu”, która odbędzie się 6 czerwca w Muzeum Mazowieckim w Płocku, ul. Tumska 8.

Celem spotkania profesjonalistów, wieloletnich praktyków, nauczycieli i rodziców jest spojrzenie na problematykę terapii, edukacji, integracji oraz aktywizacji zawodowej osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w jej wymiarze indywidualnym i społecznym. Chcemy zastanowić się nad zagadnieniami odpowiedniej diagnozy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, funkcjonowania w społeczeństwie w obszarze rodzinnym i zawodowym.

 

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Konferencja "Bliżej autyzmu"

KOMUNIKAT

Przejdź do - KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że rekrutacja uczestników/uczestniczek projektu „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK” skierowanego do osób niesamodzielnych będzie prowadzona w okresie wrzesień – październik 2018r.

 

Informacja o rozpoczęciu rekrutacji grupy docelowej oraz kryteriach rekrutacyjnych zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

15 maja 2018

SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK

Przejdź do - SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK

Dnia 07.05.2018r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie ogłosiła wyniki konkursu na dofinansowanie projektów ukierunkowanych na zwiększenie dostępności usług społecznych wśród osób niesamodzielnych.

Nasz projekt – „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK”znalazł się na liście projektów, które pozytywnie przeszły etapy oceny i uzyskały rekomendację do dofinansowania.

 

14 maja 2018
Czytaj więcej o: SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK

Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 pt. „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”

Przejdź do - Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 pt. „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”

Pracownicy socjalni ZPS 3 rozpoczęli w kwietniu 2018r. realizację projektu socjalnego dofinansowanego ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Płocka.

9 maja 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 pt. „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”

Podwieczorek z książką

Przejdź do - Podwieczorek z książką

Zespół Pracy Socjalnej nr 1 w miesiącu kwietniu 2018 roku realizował projekt socjalny “Podwieczorek z książką”.

7 maja 2018
Czytaj więcej o: Podwieczorek z książką

Eko Senior

Przejdź do - Eko Senior

W dniu 19.04.2018 r odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami, tym razem poświęcone ekologi.

Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę na temat edukacji ekologicznej osób starszych, oraz zwiększyć ich świadomość ekologiczną. Podczas spotkania poruszyliśmy problem zaśmiecenia środowiska naturalnego w tym w znacznym stopniu środowiska wodnego.  Na podstawie badań i wyliczeń naukowców pracujących nad zaśmieceniem środowiska, zgromadzeni seniorzy byli w pewnym sensie przerażeni  przedstawionymi  podczas spotkania ilościami  plastikowych śmieci  które są ulokowane na chwilę obecną  przez działalność człowieka  w oceanach i morzach. Kolejnym etapem spotkania było omówienie  recyklingu oraz selektywnej zbiórki odpadów. Następnie odbyły się warsztaty z segregacji odpadów które produkujemy w domach. Okazało się, że zadanie nie do końca jest łatwe i wielu uczestników miało z nim problem.

Na zakończenie spotkania pokazaliśmy seniorom co można wykonać  ze zwykłych plastikowych butelek np. po wodzie, co było wstępem do kolejnego spotkania z dziedziny ekologii.

 

7 maja 2018
Czytaj więcej o: Eko Senior

W dniu 12 kwietnia obchodziliśmy wraz z seniorami Światowy Dzień Czekolady

Przejdź do - W dniu 12 kwietnia obchodziliśmy wraz z seniorami  Światowy Dzień Czekolady

Czekolada ma długą historię. Na początku nie była jednak słodką przekąską i dodatkiem do dań i deserów, ale gorzko-pikantnym napojem, pitym przez Majów i Azteków. Oni też jako pierwsi opracowali sposób obróbki kakaowca. Czekolada jest uwielbiana już od setek lat. Z okazji tego dnia,  warto przypomnieć jej historię. Kilkaset lat temu... Pierwszym Europejczykiem, któremu dane było spróbować czekolady, był Krzysztof Kolumb. Napój jednak go nie zachwycił - był bowiem wyjątkowo pikantny i gorzki. Ziarna kakaowca pojawiły się w Hiszpanii w 1528 roku za sprawą konkwistadora Hernána Cortésa. Pierwsi Europejczycy, którzy pijali kakaowy napój, doprawiali go cukrem i wanilią - aromatyczne dodatki spowodowały, że stał się ich przysmakiem.

7 maja 2018
Czytaj więcej o: W dniu 12 kwietnia obchodziliśmy wraz z seniorami Światowy Dzień Czekolady