Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

"Strategie radzenia sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych"

Przejdź do - "Strategie radzenia sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych"

To kolejny z cyklu warsztatowych motywacyjnych projektów socjalnych Zespołu Pracy Socjalnej Nr 1, który odbył się w dniu 6 listopada na terenie Noclegowni dla Kobiet przy ulicy Misjonarskiej 22. Projekt socjalny powstał z inicjatywy pracowników socjalnych: Marzeny Twardowskiej, Joanny Filant i Kingi Jarosińskiej.

14 listopada 2019
Czytaj więcej o: "Strategie radzenia sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych"

Dzień pracownika socjalnego

Informujemy, iż z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w dniu 19 listopada 2019 roku (wtorek) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku będzie nieczynny.

13 listopada 2019
Czytaj więcej o: Dzień pracownika socjalnego

„Już września czar nam nadszedł…”

Przejdź do - „Już września czar nam nadszedł…”

Pierwsze dni września w Świetlicy Środowiskowej „7 Życzeń” upłynęły pod znakiem zmian organizacyjnych w placówce. Wspólnie opracowaliśmy „Pakt Świetlicowy”, czyli kontrakt  w którym zawarliśmy najważniejsze zasady i reguły zachowania obowiązujące w „7 Życzeniach”. Przeprowadziliśmy także wybory świetlicowego samorządu.

13 listopada 2019
Czytaj więcej o: „Już września czar nam nadszedł…”

Pracownia twórcza

Przejdź do -  Pracownia twórcza

Wychodząc naprzeciw różnym pasjom, które zauważamy podczas pracy i rozmów z naszą grupą seniorów, powstał pomysł, aby zorganizować dodatkowe zajęcia dla tych, którzy lubią tworzyć i majsterkować. I tak powstała w naszym Klubie Aktywnego Seniora PRACOWNIA TWÓRCZ, gdzie odbywają się zajęcia dedykowane kolejnej grupie zainteresowanych.

12 listopada 2019
Czytaj więcej o: Pracownia twórcza

Klub Ciekawej Książki

Przejdź do - Klub Ciekawej Książki

Klub Ciekawej Książki – nowa propozycja aktywności dla seniorów.
Czytelnictwo możemy określić jako zjawisko społeczne pozwalające na zaspokojenie naszych potrzeb rozrywkowych, informacyjnych, intelektualnych, naukowych i estetycznych. Kontakt z książkami i czasopismami daje nam zatem niezmierzoną liczbę korzyści. Czytając, poznajemy, przekazywany pisemnie dorobek ludzkich myśli, uczuć, czy wiedzy. Zatem śmiało można stwierdzić, że „książka jest dobra na wszystko.”


12 listopada 2019
Czytaj więcej o: Klub Ciekawej Książki

Teatralna przygoda dzieci ze świetlic środowiskowych

Przejdź do - Teatralna przygoda dzieci ze świetlic środowiskowych


Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Edukacji i Kreacji  „FREAK” dzieci z trzech świetlic środowiskowych „ Pozytywka” z ul. Słodowej, „Chatka Puchatka” z ul. Kwiatka i „Dom Marzeń z ul. Góry wzięły udział w niezwykłym teatralnym przedsięwzięciu. Udział w projekcie pozwolił im na tworzenie scenariusza, samodzielną kreację postaci i zabawę w aktorstwo.

5 listopada 2019
Czytaj więcej o: Teatralna przygoda dzieci ze świetlic środowiskowych

Spotkanie kulturalno – integracyjne seniorów

Przejdź do - Spotkanie kulturalno – integracyjne seniorów


Projekt socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Nr 3 i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Płocku pt. ,, Spotkanie kulturalno – integracyjne seniorów”

4 listopada 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie kulturalno – integracyjne seniorów

Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Przejdź do - Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Wrzesień to początek roku szkolnego, więc podczas naszych świetlicowych zajęć zwróciliśmy szczególną uwagę na bezpieczną drogę do świetlicy i szkoły. A oprócz tego realizowaliśmy się w plastycznej twórczości, jako materiały wykorzystując dary jesieni.


4 listopada 2019
Czytaj więcej o: Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Jesienna Pozytywka

Przejdź do - Jesienna Pozytywka

Pozytywka sposobem na umacnianie wiary w siebie.
Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci po dwumiesięcznym odpoczynku muszą ponownie wdrażać się w rytm życia szkolnego. Jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej. W naszej „Pozytywce” dzieci mogą liczyć na pomoc w odrabianiu prac domowych, ale również w odkrywaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań podczas wielu ciekawych zajęć.

4 listopada 2019
Czytaj więcej o: Jesienna Pozytywka