Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

   

Artykuły

KOMUNIKAT

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje o możliwości składania wniosków w ramach rządowego programu "Dobry start" w formie:

elektronicznej (przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną) - już od 1 lipca 2018 roku

tradycyjnej (papierowej) - od 1 sierpnia 2018 roku

Wnioski na świadczenie dobry start przyjmowane będą w:

  • Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Płocku, ul. 3 Maja 16,
  • Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Zgliczyńskiego 4,
  • Urzędzie Miasta Płocka (wejście od ulicy Zduńskiej),
  • Urzędzie Miasta Płocka, ul. Piłsudskiego 6,
  • Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej, ul. Kleeberga 3

Przyjmowanie wniosków w Urzędzie Miasta Płocka i Ośrodku Rodzinnej Pieczy Zastępczej odbywać się będzie w tylko w miesiącu sierpniu i wrześniu.

 

Jednocześnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że w okresie od sierpnia 2018 r. do października 2018 r. w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Dziale Dodatków Mieszkaniowych  interesanci przyjmowani będą  w godzinach:

 

poniedziałek               8.30 – 14.00,

wtorek                        8.30 – 14.00,  

środa – dzień wewnętrzny z wyjątkiem 1 sierpnia 2018 r. (w tym dniu punkt informacyjny i punkt przyjmowania wniosków czynny będzie w od godz. 8.30 – 14.00),

czwartek                   10.00 – 17.00,

piątek                          9.00 – 14.00  

 

12 lipca 2018

Seniorska Strefa Kibica

Przejdź do - Seniorska Strefa Kibica

Jak co roku w czasie lata seniorzy, uczestnicy cyklicznych spotkań organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, podsumowywali swój rok zajęć tematycznym piknikiem. Tym razem motywem przewodnim plenerowego spotkania był Mundial.

12 lipca 2018
Czytaj więcej o: Seniorska Strefa Kibica

Dzień Przyjaciela

Przejdź do - Dzień Przyjaciela

 W czwartek -14 czerwca - seniorzy rozmawiali o przyjaźni. Dnia 9 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przyjaciela. Niestety o tym święcie wciąż wiedzą nieliczni, podczas gdy każdy z nas ma przynajmniej jedną bliską osobę, na którą zawsze może liczyć.

9 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dzień Przyjaciela

Bony dla seniorów

Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego uruchamia regionalny system wsparcia projektów senioralnych w formule bonów społecznych!

4 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bony dla seniorów

„Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”

Przejdź do - „Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”

13 czerwca 2018 roku  w ramach kolejnej odsłony projektu socjalnego ” Nie jestem inny- jestem wyjątkowy”  realizowanego przez Zespół Pracy Socjalnej Nr 1 na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Mickiewicza 7a odbył się piknik integracyjny, skierowany do uczestników placówki. W trakcie pikniku uczestnicy brali udział w konkursach, grach zespołowych, zabawach edukacyjnych, pokazie baniek mydlanych. Poprowadziła je  animatorka z agencji eventowej  „Recon”, która aktywizowała i zachęcała do wspólnej zabawy. W trakcie  imprezy serwowano kiełbaski, kaszanki, ciepłe i zimne napoje, oraz słodkości i owoce.

4 lipca 2018
Czytaj więcej o: „Nie jestem inny -jestem wyjątkowy”

SmartCare – umowa o dofinansowanie projektu podpisana!

Przejdź do - SmartCare – umowa o dofinansowanie projektu podpisana!

29 czerwca b.r. w Urzędzie Miasta gościliśmy Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie – Pana Mariusza Frankowskiego. Celem wizyty było podpisanie umowy o dofinansowanie projektu dla osób niesamodzielnych pn. „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK”.

Projekt wdrażany będzie od września b.r. Za jego realizację odpowiada MOPS w Płocku – Lider projektu oraz Partnerzy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie i Stowarzyszenie Sensowni w Płocku.

Dzięki pozyskaniu środków unijnych możliwe będzie rozszerzenie wsparcia udzielanego w ramach realizacji usług opiekuńczych, a także uzupełnienie wsparcia o nowe usługi: rehabilitacyjne, psychiatryczne, psychologiczne, terapeutyczne. W ramach projektu wdrożymy również na terenie naszego miasta usługi teleopieki, a także utworzymy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjno – medycznego.

Wartość projektu: 1 413264,00PLN

dofinansowanie UE: 1 130 611,20PLN

dofinansowanie BP: 181 852,80PLN

2 lipca 2018
Czytaj więcej o: SmartCare – umowa o dofinansowanie projektu podpisana!

Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce- Terencjusz

Przejdź do - Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce- Terencjusz

7 czerwca jest obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seksu, który został ustanowiony w 2003 roku przez Radę Tradycji Unii Europejskiej. W związku z tym na czwartkowe zajęcia dla seniorów została zaproszona Pani psycholog-seksuolog, która omówiła zagadnienia związane z tą jakże intymną sferą ludzkiego życia osób w wieku dojrzałym.

2 lipca 2018
Czytaj więcej o: Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce- Terencjusz

Seniorzy-aktorzy dla najmłodszych

Przejdź do - Seniorzy-aktorzy dla najmłodszych

W ramach kontynuacji współpracy z przedszkolem „Gucio”, Seniorzy spotykający się na zajęciach organizowanych przez Dział Integracji Społecznej, wystawili przedstawienie dla dwóch grup dzieci.

2 lipca 2018
Czytaj więcej o: Seniorzy-aktorzy dla najmłodszych

„Na przekór samotności” - grupa samopomocy

Przejdź do - „Na przekór samotności” - grupa samopomocy

W dniu 17.05.18r. w siedzibie Ośrodka Socjoterapii PCK „Promyczek” zakończona została kolejna edycja projektu socjalnego ZPS1 pt: „Na przekór samotności”. Przy kawie i poczęstunku zostały podsumowane: dotychczasowa współpraca i nawiązane relacje. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. W czasie trwania projektu nawiązały się między nimi przyjaźnie, a samotność stała się mniej dokuczliwa. Dzięki regularnym, cotygodniowym spotkaniom uczestnicy mieli motywację do wyjścia z domu; czuli się potrzebni.

26 czerwca 2018
Czytaj więcej o: „Na przekór samotności” - grupa samopomocy

Projekt socjalny ZPS 2 „Wesoły Dzień Dziecka"

Przejdź do - Projekt socjalny ZPS 2 „Wesoły Dzień Dziecka"

Zespół Pracy Socjalnej Nr 2 zrealizował projekt socjalny "Wesoły Dzień Dziecka". Głównym celem projektu było umożliwienie dzieciom spędzenia Dnia Dziecka w Centrum Rozrywki "Wesoła Ciuchcia". Dzieci spędziły radosne chwile z wieloma atrakcjami. Projekt zrealizowano w dniu 8 czerwca bieżącego roku.

20 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ZPS 2 „Wesoły Dzień Dziecka"