Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Aktywność i Integracja Osób Niepełnosprawnych

Przejdź do - Aktywność i Integracja Osób Niepełnosprawnych

6 czerwca wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy na piknik integracyjny, który odbędzie się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Płocku, ul. Lasockiego 14. W trakcie imprezy planujemy szereg działań skierowanych do osób niepełnosprawnych: warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy z nagrodami, gry, zabawy, potrawy z grilla.

23 maja 2019
Czytaj więcej o: Aktywność i Integracja Osób Niepełnosprawnych

Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną” - c.d.

Przejdź do - Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną” - c.d.

Podopieczni specjalisty pracy socjalnej Rafała Piecki z ZPS nr 3 uczestniczący w projekcie „ Zabawa z piłką nożną” ponownie zostali zaproszeni na decydujący mecz o pozostanie w ekstraklasie pomiędzy Wisłą Płock - Zagłębie Sosnowiec.

22 maja 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną” - c.d.

Wystawa prac dzieci w PWSZ

Przejdź do - Wystawa prac dzieci w PWSZ

Prace dzieci ze świetlic środowiskowych naszego ośrodka zostały wyeksponowane  w holu płockiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.  Prace te, to efekt konkursu plastycznego, który był jednym z etapów projektu socjalnego pn. „Pomalujmy nasz świat” zrealizowanego przez studentów – wolontariuszy we współpracy z Działem Integracji Społecznej.

17 maja 2019
Czytaj więcej o: Wystawa prac dzieci w PWSZ

Spotkanie z aktorem w Promyku

Przejdź do - Spotkanie z aktorem w Promyku

Dnia 29.04.2019 r wychowanków świetlicy ,,Promyk” odwiedził Pan Piotr Bała aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, który od 1999r. jest aktorem Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku.

14 maja 2019
Czytaj więcej o: Spotkanie z aktorem w Promyku

Zdrowa cisza

Przejdź do - Zdrowa cisza

O hałasie i ciszy rozmawiano na spotkaniu zorganizowanym w związku z Międzynarodowym Dniem Świadomości Zagrożenia Hałasem. To święto ustanowione przez organizację „Liga Niedosłyszących” w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie, i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska. Z okazji tego święta obchodzonego 25. Kwietnia Dział Integracji Społecznej zorganizował spotkanie dla seniorów.

14 maja 2019
Czytaj więcej o: Zdrowa cisza

Spotkanie z autorką bajek dla dzieci Panią Katarzyną Zych

W dniu 8 kwietnia 2019 roku w ramach projektu „Usługi społeczne świadczone w społeczności lokalnej na terenie Miasta Płocka” w Świetlicy Środowiskowej Nr 9 „ Pozytywka” gościliśmy Panią Katarzynę Zych – autorkę bajek dla dzieci , jak również prekursorkę bajek modułowych w Polsce. W bajkach modułowych dzieci mogą same decydować o kolejności zdarzeń.

Podczas spotkania dzieci według wskazówek Pani Katarzyny mogły stworzyć własną książkę. Wspólnie z autorką odszukiwały potwory takie jak: Bazgraj Pospolity czy Błędus Ortografikus, które ukryły się w książce autorstwa naszego gościa pt: „Potwory książkowe”. Miały również sposobność zobaczyć , jak wygląda książka modułowa.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały książkę pt: „Potwory książkowe” z dedykacją autorki.

Opr.E.B

7 maja 2019

Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną”- c.d

Przejdź do - Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną”- c.d

Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski w piłce nożnej, chłopcy uczestniczący w projekcie „Zabawa z piłką nożną” realizowanym przez specjalistę pracy socjalnej Rafała Piecka zostali zaproszeni przez klub Wisła Płock na mecz ligowy z Arką Gdynia. Mecz był bardzo emocjonujący do ostatnich minut, zakończył się remisem 1:1.

7 maja 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Zabawa z piłką nożną”- c.d

WIELKANOCNE „7 ŻYCZEŃ”

Przejdź do - WIELKANOCNE „7 ŻYCZEŃ”

Okres przedświąteczny w Świetlicy Środowiskowej Nr 15 „ 7 życzeń” minął bardzo twórczo. Dzieci zainspirowane nie tylko polską tradycją wielkanocną, ale także zwyczajami panującymi w różnych zakątkach świata stworzyły dekoracje i ozdoby nawiązujące między innymi do wielkanocnych drzewek, barwnych pisanek i brytyjskich monet okolicznościowych.

7 maja 2019
Czytaj więcej o: WIELKANOCNE „7 ŻYCZEŃ”

Pomalujmy nasz świat

Przejdź do - Pomalujmy nasz świat

To tytuł projektu socjalnego zrealizowanego przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, a jednocześnie wolontariuszy naszego ośrodka, we współpracy z Działem Integracji Społecznej. Projekt swoją tematyką i poruszanymi zagadnieniami nawiązywał do Światowego Dnia Ziemi, a jego odbiorcami były dzieci ze świetlic środowiskowych.

6 maja 2019
Czytaj więcej o: Pomalujmy nasz świat

PŁOCK WICEMISTRZEM POLSKI w PIŁCE NOŻNEJ

Przejdź do - PŁOCK WICEMISTRZEM POLSKI w PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 27.04.2019 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej. Uczestnicy projektu „Zabawa z piłką nożną” oraz chłopcy z Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego w Płocku uczestniczyli w X Mistrzostwach Polski,
w których brało udział ponad 40 drużyn z całego kraju.

Po emocjonujących meczach drużyna SPARTA PŁOCK prowadzona przez Marcina Matuszewskiego, Rafała Piecka i naszą zawsze uśmiechniętą menadżerkę Kingę Krużyńską znalazła się w wielkim finale Mistrzostw Polski ze Sternikiem Szczecin. Mecz wielkiej walki, determinacji do ostatnich minut zakończył się remisem 1:1.
O wszystkim decydowały rzuty karne, które niestety zakończyły się zwycięsko dla drużyny przeciwnej 6:5.

Sparta Płock została Wicemistrzem Polski na rok 2019 r.!

30 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: PŁOCK WICEMISTRZEM POLSKI w PIŁCE NOŻNEJ