Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku

Strona główna

Najnowsze aktualności

Kino, teatr, muzeum…

Powiększ zdjęcie

Dzięki pozyskaniu środków unijnych na realizację zajęć kształtujących kompetencje kluczowe, dzieci ze świetlic aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym. W ramach zajęć kształtujących świadomość i ekspresję kulturalną zaplanowany jest udział w seansach kinowych, przedstawieniach teatralnych oraz lekcjach w muzeum.

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Kino, teatr, muzeum…

Inter@ktywni

Powiększ zdjęcie tablica%20multimedialna

Od początku maja w nowoutworzonej świetlicy „7 życzeń” odbywają się zajęcia pn. „Moja przestrzeń w Internecie”. Zajęcia prowadzone są przez pedagoga posiadającego kwalifikacje z zakresu informatyki, a ich celem jest kształtowanie kompetencji kluczowych – informatycznych.

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Inter@ktywni

Warsztaty literackie w „Pozytywce”.

Powiększ zdjęcie

Dnia 25. kwietnia 2018r. dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej „Pozytywka” wzięły udział w warsztatach literackich. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć kształtujących świadomość i ekspresję kulturalną, a poprowadził je Pan Jakub Skworz – autor książek dla dzieci i młodzieży.

24 maja 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty literackie w „Pozytywce”.

Spotkanie z aktorem w „Promyku”.

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 21. maja 2018r. dzieci z „Promyka” gościły w swojej świetlicy aktora Teatru Dramatycznego w Płocku – Pana Mariusza Pogonowskiego. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć kształtujących świadomość i ekspresję kulturalną, a jego celem było przede wszystkim podnoszenie u dzieci umiejętności afirmacji samego siebie głównie poprzez ekspresję werbalną i mowę ciała.

24 maja 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z aktorem w „Promyku”.

Nie jestem inny - jestem wyjątkowy

Powiększ zdjęcie

W okresie od marca do grudnia 2018 roku ZPS – 1 realizuje projekt socjalny „Nie jestem inny – jestem wyjątkowy”, dla osób przebywających w ŚDS, przy ul. Mickiewicza 7A.

23 maja 2018
Czytaj więcej o: Nie jestem inny - jestem wyjątkowy

Konferencja "Bliżej autyzmu"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pn. „Bliżej autyzmu”, która odbędzie się 6 czerwca w Muzeum Mazowieckim w Płocku, ul. Tumska 8.

Celem spotkania profesjonalistów, wieloletnich praktyków, nauczycieli i rodziców jest spojrzenie na problematykę terapii, edukacji, integracji oraz aktywizacji zawodowej osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w jej wymiarze indywidualnym i społecznym. Chcemy zastanowić się nad zagadnieniami odpowiedniej diagnozy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, funkcjonowania w społeczeństwie w obszarze rodzinnym i zawodowym.

 

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Konferencja "Bliżej autyzmu"

Ekologiczne warsztaty u Seniorów

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 16 maja odbyła się druga część zajęć pt. „Eko-Senior”. Podczas zajęć pokazaliśmy Seniorom, jak dać „drugie życie” plastikowej butelce.

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Ekologiczne warsztaty u Seniorów

Projekt socjalny "Zabawa z piłką nożną"

Powiększ zdjęcie

W ramach realizowanego projektu socjalnego “ Zabawa z piłką nożną” oraz nawiązanej współpracy z Wisłą Płock

dzieci biorące udział w projekcie ponownie miały możliwość obejrzenie meczu w grupie mistrzowskiej pomiędzy

Wisłą Płock a Koroną Kielce. Zwycięstwo Wisły dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Życzymy kolejnych zwycięstw i dziękujemy za zaproszenie.

 

22 maja 2018
Czytaj więcej o: Projekt socjalny "Zabawa z piłką nożną"

KOMUNIKAT

Powiększ zdjęcie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że rekrutacja uczestników/uczestniczek projektu „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK” skierowanego do osób niesamodzielnych będzie prowadzona w okresie wrzesień – październik 2018r.

 

Informacja o rozpoczęciu rekrutacji grupy docelowej oraz kryteriach rekrutacyjnych zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

15 maja 2018
Czytaj więcej o: KOMUNIKAT

SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK

Powiększ zdjęcie

Dnia 07.05.2018r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie ogłosiła wyniki konkursu na dofinansowanie projektów ukierunkowanych na zwiększenie dostępności usług społecznych wśród osób niesamodzielnych.

Nasz projekt – „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK”znalazł się na liście projektów, które pozytywnie przeszły etapy oceny i uzyskały rekomendację do dofinansowania.

 

14 maja 2018
Czytaj więcej o: SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK