Z życia placówek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Już września czar nam nadszedł…”

Przejdź do - „Już września czar nam nadszedł…”


Pierwsze dni września w Świetlicy Środowiskowej „7 Życzeń” upłynęły pod znakiem zmian organizacyjnych w placówce. Wspólnie opracowaliśmy „Pakt Świetlicowy”, czyli kontrakt  w którym zawarliśmy najważniejsze zasady i reguły zachowania obowiązujące w „7 Życzeniach”. Przeprowadziliśmy także wybory świetlicowego samorządu.

13 listopada 2019
Czytaj więcej o: „Już września czar nam nadszedł…”

Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Przejdź do - Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Wrzesień to początek roku szkolnego, więc podczas naszych świetlicowych zajęć zwróciliśmy szczególną uwagę na bezpieczną drogę do świetlicy i szkoły. A oprócz tego realizowaliśmy się w plastycznej twórczości, jako materiały wykorzystując dary jesieni.


4 listopada 2019
Czytaj więcej o: Jesienne inspiracje w Świetlicy PROMYK

Początek roku szkolnego w "Iskierce"

Przejdź do - Początek roku szkolnego w "Iskierce"

Wrzesień w naszej Świetlicy upłynął nie tylko na odrabianiu zadanych prac domowych, ale także na wspólnej zabawie, rozgrywkach piłki nożnej oraz ciekawych spotkaniach.

29 października 2019
Czytaj więcej o: Początek roku szkolnego w "Iskierce"

W „Słonecznym Kręgu” już jesień

Przejdź do - W „Słonecznym Kręgu” już jesień

Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkoły. Dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Słoneczny Krąg” to miesiąc wielu ciekawych spotkań, nowych doświadczeń i radości.

29 października 2019
Czytaj więcej o: W „Słonecznym Kręgu” już jesień

NOWY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY ''DOM MARZEŃ''

Przejdź do - NOWY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY ''DOM MARZEŃ''

Wakacje już za nami. Nowy rok szkolny w Świetlicy Środowiskowej nr 1 DOM MARZEŃ rozpoczęliśmy zapoznaniem się i prezentacją nowych wychowanków, przypomnieniem regulaminu i pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

29 października 2019
Czytaj więcej o: NOWY ROK SZKOLNY W ŚWIETLICY ''DOM MARZEŃ''

Jesienny klimat w „Chatce Puchatka”

Przejdź do - Jesienny klimat w  „Chatce Puchatka”

Wrzesień w Świetlicy „Chatka Puchatka” minął w atmosferze radości i wakacyjnych wspomnień. W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szklonego wiodącym zadaniem świetlicy jest obecnie pomoc w odrabianiu lekcji. Ale oczywiście nie wyłącznie. Znajdujemy również  czas na  zorganizowanie zajęć plastycznych, a także zabaw ruchowych i integracyjnych  ulubionych wśród wychowanków.

29 października 2019
Czytaj więcej o: Jesienny klimat w „Chatce Puchatka”

Wspomnienie wakacji

Przejdź do -  Wspomnienie wakacji


Tegoroczne wakacje w naszej świetlicy DOM MARZEŃ, ul. Góry tradycyjnie rozpoczęliśmy pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z różnorodnych atrakcji takich jak kąpieliska wodne, place zabaw, parki rozrywki itp.


25 września 2019
Czytaj więcej o: Wspomnienie wakacji

Wakacyjna przygoda z "7 zyczeniami"

Przejdź do - Wakacyjna przygoda z "7 zyczeniami"

Wakacje to przede wszystkim wymarzone  chwile  beztroski dla dzieci i młodzieży. Wychowawcy ze Świetlicy Środowiskowej „7 Życzeń” zadbali o to, aby czas spędzony w placówce został dobrze zagospodarowany, a kreatywność, pasje i uzdolniania dzieci były w pełni wykorzystane.

25 września 2019
Czytaj więcej o: Wakacyjna przygoda z "7 zyczeniami"

Nasze wakacje w ,,PROMYKU”

Przejdź do -  Nasze wakacje w ,,PROMYKU”


W ,,Promyku”  w wakacje nie wiało nudą, mnóstwo się działo i było bardzo ciekawie. Dopisywały nam doskonałe humory, świeciło słońce, a my korzystaliśmy z różnych form aktywności.


25 września 2019
Czytaj więcej o: Nasze wakacje w ,,PROMYKU”

Wakacje ze Świetlicą Środowiskową „Chatka Puchatka”

Przejdź do - Wakacje ze Świetlicą Środowiskową „Chatka Puchatka”

W tym roku – już po raz kolejny – Świetlica Środowiskowa „Chatka Puchatka” zorganizowała wakacje dla wychowanków. Dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych, pełnych wzruszeń i radości chwil.
Naszą wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy udziałem w spartakiadzie pn. „Letnie Igrzyska bez Dopalaczy”, gdzie dzieci wykazały się świetną sprawnością ruchową oraz umiejętnością pracy w zespole i gry fair play.

25 września 2019
Czytaj więcej o: Wakacje ze Świetlicą Środowiskową „Chatka Puchatka”