Z życia placówek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wspomnienie wakacji w świetlicach

Przejdź do - Wspomnienie wakacji w świetlicach

Choć tegoroczne wakacje w świetlicach środowiskowych wyglądały inaczej niż zwykle, z uwagi na ograniczenia wynikające z zagrożenia koronawirusem, dzieci spędzały czas  w  ciekawy i aktywny sposób.

24 września 2020
Czytaj więcej o: Wspomnienie wakacji w świetlicach

Spotkanie integracyjne ,,przy pączku’’

Przejdź do - Spotkanie integracyjne ,,przy pączku’’


Polskie obrzędy i zwyczaje są stałym elementem naszej kultury i działalności świetlicy środowiskowej nr 1 DOM MARZEŃ. Dzieci bardzo chętnie je poznają i w nich uczestniczą. Karnawał jest czasem zabaw i uczt, a także okazją do łączenia pokoleń.

 

 

4 marca 2020
Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne ,,przy pączku’’

WALENTYNKI W PROMYKU

Przejdź do - WALENTYNKI W PROMYKU

 

W piątkowe południe, w Dzień Świętego Walentego w gościnnych progach Świetlicy środowiskowej „PROMYK”, dzieci ze świetlic spotkały się, aby wspólnie bawić się z okazji Walentynek i tegorocznego karnawału.

 

 

4 marca 2020
Czytaj więcej o: WALENTYNKI W PROMYKU

Zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka

Przejdź do - Zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Słoneczny Krąg” spotkały się w dniu 21 stycznia br., by zainaugurować cykliczne zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Okazją do spotkania był Dzień Babci i Dziadka.

 

4 lutego 2020
Czytaj więcej o: Zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zima w świetlicach środowiskowych

Przejdź do - Zima w świetlicach środowiskowych


Zimowy czas w naszych świetlicach środowiskowych to okres oczekiwania na śnieg i święta. O opadach śniegu i zimowych zabawach w plenerze niestety musimy chwilowo zapomnieć, bo pogoda wciąż jest jesienna, dlatego czas spędzany w świetlicach obfituje w mnóstwo atrakcji. A dodatkowo wiele radości dały nam przygotowania do grudniowych świąt i ich wspólne przeżywanie.

29 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Zima w świetlicach środowiskowych

Warsztaty w Leroy Merlin

Przejdź do - Warsztaty w Leroy Merlin


W dniu 04.12.2019r ponownie gościliśmy z naszymi seniorami, z Klubu Aktywnego Seniora, na zorganizowanych przez market Leroy Merlin warsztatach. Po raz kolejny seniorzy mieli okazję świetnie się bawić, tworząc własnoręczne ozdoby.

 

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Warsztaty w Leroy Merlin

Mikołaje w "Iskierce"

Przejdź do - Mikołaje w "Iskierce"


Wraz z początkiem grudnia przybyli do naszej wyremontowanej Świetlicy wyczekiwani przez wszystkich Mikołaje, przedstawiciele Firmy ORLEN. Dzięki ich inicjatywie, wielkim sercom i życzliwości w "Iskierce" pojawiły się nowe gry planszowe, puzzle, materiały papiernicze i plastyczne oraz sprzęt sportowy.

 

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Mikołaje w "Iskierce"

Projekt Socjalny ZPS 3 ,,Nie jesteś sama, razem w lepsze jutro"

W okresie od października do grudnia 2019r Zespół Pracy Socjalnej Nr 3 realizował projekt socjalny- grupę wsparcia dla kobiet ,,Nie jesteś sama, razem w lepsze jutro". Celem projektu było  zwiększenie samodzielności i niezależności matek, zwiększenie ich umiejętności wychowawczych, osłabienie poczucia bierności i osamotnienia, wzajemne wsparcie emocjonalne.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Projekt Socjalny ZPS 3 ,,Nie jesteś sama, razem w lepsze jutro"

Nagroda dla "Iskierki"

Przejdź do - Nagroda dla "Iskierki"

Już po raz kolejny dzieci z naszej Świetlicy miały możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza Tumska choinka" organizowanym przez Fundację Revita.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Nagroda dla "Iskierki"

Mikołajki w "Iskierce"

Przejdź do - Mikołajki w "Iskierce"

Dnia 04.12.2019r. przybyli do naszej wyremontowanej Świetlicy wyczekiwani przez wszystkich Mikołaje. Dzięki pracownikom Firmy Orlen, Drużynie Orlen Produkcji, Związkowi Zawodowemu Pracowników Ruchu Ciągłego oraz Firmie DFD, w "Iskierce" pojawiły się nowe gry planszowe, puzzle, materiały papiernicze i plastyczne oraz sprzęt sportowy.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Mikołajki w "Iskierce"