Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ferie w świetlicach środowiskowych

Od 4 stycznia bieżącego roku placówki wsparcia dziennego ponownie są dostępne dla dzieci. Z zachowaniem niezbędnych reguł bezpieczeństwa dzieci mogły spędzać czas  ferii w świetlicach środowiskowych.  A wychowawcy zadbali, żeby nie brakowało atrakcji.

Zimowy czas przerwy od zajęć  szkolnych tym razem przypadł po świątecznym wypoczynku. Dzieci uczęszczające do świetlic środowiskowych z niecierpliwością oczekiwały możliwości ponownego korzystania z zajęć w świetlicach. Zawsze mogą tam liczyć na pomysłowe propozycje wychowawców w zakresie zajęć o zróżnicowanej tematyce. Również tym razem nie zabrakło twórczości plastycznej, zajęć tanecznych, warsztatów teatralnych. Były także wesołe chwile wspólnych gier i zabaw ruchowych oraz zimowy spacer po Ogrodzie Zoologicznym.

A ponieważ pojawił się śnieg, co pomimo trwającej zimy nieczęsto się zdarza  – niezwykłą atrakcją było lepienie bałwanów, bitwy na śnieżki i saneczkowe wyścigi.

Pojawił się również element edukacyjny, bo nawet w ferie warto uczyć się i przypominać sobie jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Czas ferii to zawsze w naszych placówkach czas dobrej zabawy.