Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku - Usługi świadczone w miejscu zamieszkania i pomoc instytucjonalna.

Informacje

Witamy w MOPS Płock

Usługi świadczone w miejscu zamieszkania i pomoc instytucjonalna.

Usługi opiekuńcze.

Usługi opiekuńcze świadczone są w miejscu zamieszkania osoby, która potrzebuje wsparcia w wykonywaniu codziennych obowiązków. Zakres wsparcia ustalany jest indywidualnie, adekwatnie do potrzeb i ograniczeń osoby, na rzecz której będą one świadczone.

Aby uzyskać pomoc w postaci usług opiekuńczych, należy skontaktować się z Zespołem Pracy Socjalnej właściwym dla miejsca zamieszkania.

 

Specjalistyczne usługi opiekuńcze.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze realizujemy w ramach wdrażanych programów i projektów.

Szczegóły dotyczące realizacji specjalistycznych usług opiekuńczych znajdują się w zakładce „Programy i projekty”.

 

Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi świadczone są w miejscu zamieszkania.

Szczegóły dotyczące specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

 Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Warsztaty terapii zajęciowej.

Uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej jest jedną z głównych form aktywności wspomagającą proces rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Warsztaty terapii zajęciowej

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych.

Adres: Płock, ul. Otolińska 23

Szczegóły dotyczące funkcjonowania ogrzewalni znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Regulamin ogrzewalni

Domy Pomocy Społecznej.

Ośrodek Pomocy Społecznej kieruje do Domu Pomocy Społecznej osoby niesamodzielne, wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu – po wyczerpaniu innych możliwych form pomocy świadczonych w środowisku lokalnym.

Szczegóły dotyczące skierowania do domu pomocy społecznej znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

 

Domy pomocy społecznej

Środowiskowy Dom Samopomocy.

Środowiskowy Dom Samopomocy wspiera uczestników i ich rodziny, kompensuje skutki niepełnosprawności, prowadzi zajęcia aktywizujące.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania Środowiskowego Domu  Samopomocy znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Środowiskowy Dom Samopomocy