Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Witamy w MOPS Płock

Zadania Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności

Orzekanie o niepełnosprawności:

Orzeczenie o niepełnosprawności wydawane jest osobie w wieku do 16 roku życia. Aby otrzymać takie orzeczenie należy złożyć odpowiedni wniosek, zaświadczenie o stanie zdrowia oraz posiadaną dokumentację medyczną. Posiadanie orzeczenia uprawnia do korzystania z różnych form pomocy.

Szczegóły dotyczące orzekania o niepełnosprawności znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Orzekanie o niepełnosprawności.pdf

Wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz w zakładce „Wnioski do pobrania”.

Orzekanie o stopniu niepełnosprawności:

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydawane jest osobie w wieku od 16 roku życia. Aby otrzymać takie orzeczenie należy złożyć odpowiedni wniosek, zaświadczenie o stanie zdrowia oraz posiadaną dokumentację medyczną. Posiadanie orzeczenia uprawnia do korzystania z różnych form pomocy.

Szczegóły dotyczące orzekania o stopniu niepełnosprawności znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Orzekanie o stopniu niepełnosprawności.pdf

Wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz w zakładce „Wnioski do pobrania”.

 

Legitymacja osoby niepełnosprawnej:

Legitymację osoby niepełnosprawnej wydaje się na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. Aby otrzymać legitymację należy złożyć odpowiedni wniosek, zdjęcie i oryginał orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności (do wglądu). Posiadanie legitymacji uprawnia do korzystania z różnych form pomocy, np. ulgowych przejazdów komunikacją miejską.

Szczegóły dotyczące wydawania legitymacji osoby niepełnosprawnej znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.
Legitymacja osoby niepełnosprawnej.pdf

Wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz w zakładce „Wnioski do pobrania”.

 

Karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej:

O kartę parkingową może starać się zarówno osoba niepełnosprawna, jak i placówka zajmująca się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych.

Szczegóły dotyczące wydawania karty parkingowej znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Karta parkingowa.pdf

Wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz w zakładce „Wnioski do pobrania”.

 

Klauzula informacyjna:

Administratorem danych osobowych jest Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Płocku.

Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej. Klikając w poniższy link, otworzysz dokument w nowym oknie.

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.pdf