Ogłoszenie o naborze do pracy

Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Płocku, ul. Mościckiego 27 poszukuje osoby zainteresowanej podjęciem pracy na stanowisku WYCHOWAWCY.

Wymagania:

  1. wykształcenie wyższe na kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, albo na dowolnym kierunku uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji,
  2. pełnia władzy rodzicielskiej,
  3. wypełnianie obowiązku alimentacyjnego – w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego,
  4. niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagania dodatkowe:

  1. wysoka kultura osobista,
  2. empatia, komunikatywność, kreatywność w działaniu, samodzielność, odpowiedzialność,
  3. znajomość Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz Rozporządzenia w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Podstawowy zakres obowiązków:

  1. Organizowanie pracy w grupie wychowanków i pracy indywidualnej z wychowankiem.
  2. Udzielanie i organizowanie wychowankom pomocy w nauce.
  3. Współpraca ze szkołami do których uczęszczają wychowankowie oraz instytucjami działającymi na rzecz dzieci.
  4. Organizowanie czasu wolnego i życia kulturalnego wychowanków.
  5. Współpraca z rodzinami wychowanków.
  6. Tworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi uczuć i więzi emocjonalnych.
  7. Prowadzenie dokumentacji obowiązującej w Ośrodku.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  1. życiorys (CV),
  2. list motywacyjny,
  3. kserokopie dokumentów potwierdzające wykształcenie i ewentualne doświadczenie w zawodzie,
  4. inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach,
  5. oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
  6. oświadczenie o niekaralności,
  7. kwestionariusz osobowy dla kandydata (zał. nr 1),
  8. zgoda kandydata do pracy w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym w Płocku (zał. nr 2),

Informacje dodatkowe:

  1. Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu.
  2. Bezpieczne warunki pracy na stanowisku.
  3. Praca w budynku Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku, ul. Mościckiego 27.
  4. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym w Płocku, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze jest niższy niż 6%.

Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku, ul. Mościckiego 27 lub przesłać pocztą na adres: Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Płocku, ul. Mościckiego 27 09-400 Płock z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko wychowawcy” w terminie do dnia 21 października 2022 roku.