Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Lodówka społeczna na Osiedlu Skarpa

Od roku na Osiedlu Skarpa funkcjonuje jedyna w Płocku Lodówka Społeczna, która jest umiejscowiona obok sklepu Top Market PSS Zgoda przy ul. Na Skarpie 2a. Mieszkańcy Skarpy oraz innych płockich dzielnic mogą w ten sposób dzielić się żywnością z osobami potrzebującymi. Lodówka Społeczna to inicjatywa Pani Małgorzaty Ogrodnik – Radnej Rady Miasta Płocka wsparta przez  Radę  Mieszkańców Osiedla Skarpa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku.

W dniu 24.11.2023 r. do akcji włączyła się  Castorama – montując nieodpłatnie obudowę ochronną na całą lodówkę. Montaż odbył się w obecności radnej Rady Miasta Płocka i przewodniczącej Rady Mieszkańców Osiedla Skarpa – Pani Małgorzaty Ogrodnik, członków Rady Mieszkańców Osiedla Skarpa oraz Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ds. Integracji Społecznej w Płocku – Pana Cezarego Dusio.

Zachęcamy mieszkańców Płocka do dzielenia się żywnością z osobami potrzebującymi zgodnie z hasłem „Masz nadmiar – podziel się”.