Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Artykuły

 • Lodówka społeczna na Osiedlu Skarpa

  Od roku na Osiedlu Skarpa funkcjonuje jedyna w Płocku Lodówka Społeczna, która jest umiejscowiona obok sklepu Top Market PSS Zgoda przy ul. Na Skarpie 2a. Mieszkańcy Skarpy oraz innych płockich dzielnic mogą w ten sposób dzielić się żywnością z osobami potrzebującymi. Lodówka Społeczna to inicjatywa Pani Małgorzaty Ogrodnik – Radnej Rady Miasta Płocka wsparta przez  Radę  Mieszkańców Osiedla Skarpa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku.

  Czytaj Więcej o: Lodówka społeczna na Osiedlu Skarpa
 • Świadczenie wspierające - infolinia

  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło infolinię dedykowaną nowemu świadczeniu wspierającemu dla osób z niepełnosprawnościami. Pod numerem telefonu 22 245-61-00 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje      zarówno na temat wydawanych przez wojewódzkie zespoły decyzji o potrzebie wsparcia, jak i na temat samego świadczenia wspierającego. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.00.

  Czytaj Więcej o: Świadczenie wspierające - infolinia
 • Dzień Pracownika Socjalnego

  21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości.

  Tego dnia przypada także Święto Pracowników Pomocy Społecznej, czyli Dzień Pracownika Socjalnego. Połączenie tych dwóch świąt nie jest przypadkowe, ponieważ życzliwość, empatia, wrażliwość i zaangażowanie to cechy, którymi powinni charakteryzować się pracownicy ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym dniu – dla wszystkich osób pracujących w instytucjach społecznych – składamy najserdeczniejsze życzenia radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, siły i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym

  Czytaj Więcej o: Dzień Pracownika Socjalnego
 • Środki w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa”

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż Gmina Miasto  Płock aplikuje o środki w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa”  dla Jednostek Samorządu Terytorialnego- edycja 2024. Głównym   celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami  niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem  o znacznym stopniu niepełnosprawności.

  Czytaj Więcej o: Środki w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa”