Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku aktywnie włączył się w finał WOŚP. Do 32 edycji tej społecznej akcji podeszliśmy z ogromnym zaangażowaniem, co przełożyło się na niebagatelną kwotę zebraną do puszek MOPS – 7 786,49 zł. I tym sposobem znów pobiliśmy rekord!

W tym roku Dział Integracji Społecznej rozpoczął kwestowanie już 22 stycznia na zajęciach w Klubie Aktywnego Seniora. Nasi seniorzy przez cały tydzień poprzedzający finał WOŚP na kolejnych swoich spotkaniach chętnie wrzucali swoje datki do puszki.

A tuż przed tegorocznym finałem, w dniach 25-26 stycznia Dział Integracji Społecznej zorganizował loterię dla pracowników naszego Ośrodka dzięki czemu do puszki MOPS trafiła niemała kwota na wsparcie tegorocznego celu WOŚP – „Płuca po pandemii”.

Kulminacja zbiórki nastąpiła oczywiście w finałową niedzielę, gdy na hali Orlen Areny stanęło nasze stoisko z kołem fortuny, a wokół niekończąca się kolejka dzieci chętnych do zabawy i losowania fantów w zamian za wsparcie do puszki WOŚP.

Niezwykły klimat tego dnia, muzyka, pozytywna energia i otwarte serca odwiedzających nasze stoisko pozwoliły dopełnić zgromadzoną już wcześniej kwotę, dając rekordową sumę dokładnie 7 786,49 zł + 3,10 euro + 0,50 funta + 44 korony norweskie.

Z całego serca pragniemy podziękować Dyrekcji, pracownikom naszego ośrodka i seniorom z Klubu Aktywnego Seniora MOPS za włączenie się w akcję i hojne datki do puszki. Wolontariuszom dziękujemy za skuteczne zachęcanie zgromadzonych na hali Orlen Arena do odwiedzania naszego stoiska, intensywną pracę nad zapełnianiem naszych puszek i dokumentowanie wydarzenia.
A naszym niezastąpionym kolegom z Działu Administracyjnego MOPS – bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji stoiska i logistyczne wsparcie.

 

Już za rok kolejny Finał WOŚP.

DIS już zbiera pomysły i bardzo liczymy, że za rok też z nami „zagracie” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy